Uuskasutuskeskuse kaubik teeb 10. juunil kogumispeatuse Riisiperes

Uuskasutuskeskuse kaubik tuleb 10. juunil Riisiperre ja teeb kogumispeatuse kell 13.00–14.00 Riisipere lasteaia esises parklas.

Kaubikusse saab tuua kodus liigseks muutunud asju, mis on puhtad ja korralikud ning mida saab keegi teine veel kasutada. Uuskasutuskeskus suunab kõik korralikud asjad uuesti kasutusse.

Uuskasutuskeskus teeb üle-eestilisi kogumisringe, et anda korralikele asjadele uus võimalus ja ennetada nii asjatut prügi teket. Uuskasutuskeskuse kaubikusse saab tuua puhtaid ja terveid rõivaid, jalatseid, aksessuaare, mänguasju, nõusid, köögitarbeid, spordi- ja hobitarbeid, kodutekstiile, sisustusesemeid ja väiksemat kodutehnikat. Uuele ringile saab anda ka hooajaväliseid asju, näiteks kevadel talveasju.

Kuigi uuskasutuskeskus võtab enamiku heas korras asju vastu, on ka mõned erandid. Turvalisuse kaalutlusel ei võta keskus vastu laste turvatoole ja -hälle, gaasipliite ja kineskooptelereid. Kogumisringi ajal ei võta kaubik vastu ka mööblit, et autosse kõik kenasti ära mahuks.

Uuskasutuskeskus sordib kõik annetatud asjad ja suunab seejärel heas korras esemed uuesti ringlusse. Asjad jõuavad uuesti kasutusse keskuse kaupluste ja koostööpartnerite kaudu.

Uuskasutuskeskus toetab igakuiselt lasterikkaid peresid, lisaks naiste tugikeskuseid, koduta inimesi, loomade varjupaiku, pagulasi. Samuti teeb keskus koostööd õpilasfirmade, kunstitudengite ja käsitöölistega ning teatri- ja filmitegijatega.

Uuskasutuskeskus MTÜ tegutseb aastast 2004, sellel on üle Eesti 17 kauplust ja e-pood aadressil pood.uuskasutus.ee.

Kõikidesse keskuse kauplustesse saab lahtiolekuaegadel tuua kodus liigseks muutunud korralikke asju. Annetusalad on kohe ukse juures. Lisaks on Tallinna suuremates kaubanduskeskustes Kristiines, Rocca al Mares ja Ülemistes kogumiskapid ning Balti jaama turu välialal 24/7 iseteeninduslikult kasutatav kogumismaja. Vaata lisaks: uuskasutus.ee

Esme Kassak
MTÜ Uuskasutuskeskus turundus- ja kommunikatsioonijuht