« Tagasi

Riisiperes ja Ruilas pakub alates augustist postiteenust personaalne kirjakandja

Omniva ajakohastab Saue vallas paki- ja postiteenuseid.
Pakiautomaadi kasutamise võimalus kasvab - Kaasiku saab uue pakiautomaadi. Riisiperes ja Ruilas asendub postiasutuse teenus personaalse kirjakandjaga.
Valla ja Omniva esindajad kohtusid möödunud kuul ning vaatasid üle paki- ja postiteenuste korralduse ja numbrilised näitajad Saue vallas. Koostöös analüüsiti põhjalikult uuenenud vajadusi ja otsustati teenuseid ajakohastada.
 
Riisiperes ja Ruilas asendab postiasutuse töö personaalne kirjakandja, Saue ja Laagri postkontor jätkavad tavapärast tööd
Postiteenuse osutamine muutub personaalsemaks piirkondades, kus nõudlus on vähenev.
Arvestades kasvavat pakkide saatmist pakiautomaadi kaudu ja vähenevat nõudlust postiasutuse teenuste järele asutuses kohapeal, suleb Omniva 1. augustist Riisipere postkontori ja Ruila postipunkti.
Selleks, et postiteenus oleks elanikele jätkuvalt ja paindlikult kättesaadav, pakub Omniva võimalust kutsuda personaalne kirjakandja enda juurde koju või tööle.
 
Kutsu postiteenusteks kirjakanda enda juurde
Personaalse kirjakandja kutsumine on tasuta, kui elad lähimast postkontorist kaugemal kui 5 kilomeetrit. Mitte linnulennult, vaid ikka kohalikke teid mööda.
Sel juhul tuleb maksta ainult ostetavate postiteenuste eest. Kehtivad täpselt samad hinnad kui postiasutuses.
Kirjakandja müüb postmarke, ümbrikke või paneb kliendi eest kirjad ja pakid teele. Samuti saavad kliendid tasuda arveid, võtta vastu pakke ja kirju ning tellida ajalehti ja ajakirju. 
Siinkohal on paslik märkida, et määrav on elukoha kaugus postiasutusest, mitte töökoha kaugus. Näiteks. Elad Laitses, töötad Saue linnas – saad Sauele töö juurde tasuta kirjakandja tellida.
 
Personaalse kirjakandja tellimine on imelihtne
Kirjakandja kutsumiseks helista Omniva klienditeenindusse numbril 661 6616 või kirjuta www.omniva.ee/era/abiinfo/kirjakandja_tellimine.
Tellimuse kirjalikul vormistamisel tuleb märkida, mida soovid teha kirjakandja abil ja mis aadressil teenuse osutamist ootad.
Seejärel võtab klienditeenindaja ühendust ja lepib kokku teenindamise aja. Kirjakandja tuleb tellimust täitma üldjuhul juba järgmisel tööpäeval, aga mitte hiljem kui kahe tööpäeva jooksul ja saabub ajavahemikus kell 8-17.
Kui aga postiasutus on kodule lähemal kui 5 kilomeetrit, on kirjakandja koju tellimine tasuline ja maksab sel juhul kuni 30-kilose saadetise puhul 5 eurot. 
 
Kaasiku saab uue pakiautomaadi
Saue vallas on kuus Omniva pakiautomaati: kaks Saue linnas, kaks Laagri alevikus, üks Turbas ja üks Haibas. Pakiautomaatide kaudu saadetakse üha rohke pakke. Laiendamaks selleks võimalusi, otsustas Omniva koostöös Saue Vallavalitsusega paigaldada pakiautomaadi Kaasiku külla.
Pakiautomaadi asukoht on Laitse seltsimaja kõrval bussipeatuse parklas. Üle maantee on Keila TÜ Laitse kauplus.
Kui automaat paigaldatud, anname sellest valla meediakanalite kaudu teada.
Omniva jälgib ka edaspidi pakkide saatmise arvnäitajaid, võimalusel on soov laiendada pakiautomaatide võrku vallas veelgi.
 
Kahe kirjakasti kaudu saadetakse vähem kui viis kirja kuus
Traditsiooniline kirjade saatmine väheneb. 12-st vallas asuvast kirjakastist on plaanis 1. augustist lõpetada kahe tegevus, sest neis on keskmiselt alla viie kirja kuus. Need kastid asuvad Kiia külas ja Sauel Sarapiku tänaval. Ka siin on edaspidi abiks personaalne kirjakandja, kelle abil saab kirjad teele saata kodust või töölt.
 
Postmarkide ja ümbrike edasimüüjate arv suureneb 
Hetkel on pooleli läbirääkimised võimalike postmarkide ja ümbrike edasimüüjatega. Soov on suurendada toodete valikut ja kättesaadavust vallas.
Edasimüüjate lisandumisest saab vallalehest varakult teada. Postmarke, ümbrikke, postkaarte ja muid tooteid saab osta ka Omniva e-poest aadressil pood.omniva.ee.
 
Personaalse kirjakandja kutsumine on tasuta, kui elad lähimast postkontorist kaugemal kui 5 kilomeetrit. Foto: Omniva
 
Esialgu märgib Kaasiku pakiautomaadi asukohta ruut fotol. Foto: Riho Johanson
 
Kaasiku pakiautomaadi asukoht on Laitse seltsimaja kõrval bussipeatuse parklas. Tähistatud punase ruudukesega. Üle maantee on Keila TÜ Laitse kauplus.
 
Jaanika Kööp
Omniva postiasutuste Tallinn-Harju piirkonna juht