« Tagasi

Veel veeprojekte Saue vallas

Kernu paisjärv

Ka Kernu paisjärve puhastamise projekt on saanud toetust maakondlikust arengustrateegia meetmest. Projekti maksumus on ligi 370 000 eurot, millest toetus on pea 250 000.

Plaanis on paisjärv puhastada ja süvendada ning luua selle ümbrusesse puhkeala, mis väärindab olemasolevat ajaloolist mõisakompleksi. Varasemalt tehtud uuringud näitavad, et eemaldatavate setete kogumaht võib ulatuda 130 000 kuupmeetrini. Setete ja lopsaka veetaimestiku eemaldamine aitab luua paisjärves ka kaladele paremad elutingimused.

Projektiga on kavas luua ajaloolise väärtusega Kernu mõisapargi  ette ka avalikult kasutatav puhkeala - vabaaja veetmise koht lähiümbruse ja naabervaldade elanikele.

 

Ajakava:

mai-juuni 2022  - korrastamistööde hanke korraldamine;

november 2023 – korrastamistööde lõpp.

 

Riisipere ja Turba tiigid

Vallamajas on laual veel kahe teise populaarse veesilma ümbruse elu särtsakamaks muutmise ideed.  

Riisipere tiigi ümber planeeritakse parki koos uuendatud rannaala, palliplatside, pumptrack'i ja piknikuplatsiga. Kasutusele on plaanis võtta ka tiigi keskel asuv poolsaar ning luua võimalused vabaõhuürituste pidamiseks. Lisaks muidugi pargile omaselt istumiskohad, haljastus, liikumisteed ja valgustus. Aastaringselt ujumist harrastavatele kohalikele on plaanis rajada ujuvsild, uued riietuskabiinid ja pisut puhastada ka veekogu ennast. Sportlikumatele rannavõrkpalliplats, murul ehk ka sulgpall, petank.

Samuti on eskiisina valmis saanud Turba pargi projekt, millega on planeeritud Jõujaama tiiki ujumiskoht, mänguväljak, piknikuplatsid ja vana, ajaloolise pargi osa taastamine, haljastuse uuendamine ning erinevate võimaluste arendamine pargi kasutamiseks.

Need ei ole muidugi ühe aasta plaanid. Tõsi, oli lootus juba sel aastal jõuda mõlemal pool, nii Riisiperes kui Turbas, esimeste alade väljaehitamiseni, kuid kahjuks tuli tagasilöök. Nimelt on projekteerijatel käed-jalad tööd täis ning põhiprojekti koostajat seni veel ei ole.

Seega sel aastal koostatakse endiselt veel projekti ja järgmisel aastal on kavas varakult alustada ehitusega. Siis ehk jõuab ka suplushooajaks midagi vägevat valmis.

Ajakava:

juuli-detsember 2022 – põhiprojekti koostamine;

jaanuar-märts 2023 – ehitushanke korraldamine;

aprill 2023-september 2023 – ehitustööd.