« Tagasi

Laagri noortetoa tegemised tõmbavad noori kaasa

Laagri noortetoa esimene sünnipäev ja lastekaitsepäeva tähistamine Jõekääru pargis oli igati meeldejääv. Sünnipäevapidu külastas palju toredaid lapsi, noori ja lapsevanemaid nii lähemalt kui kaugemalt üle Harjumaa.
 
Kuigi täpset osalejate arvu on raske öelda, ilmestab suurt külastatavust asjaolu, et 300 tellitud pulgakooki oli otsas vaid loetud minutitega.
 
Päeva jooksul toimus neli töötuba
Looduse töötoas sai uurida erinevaid taimi, mõõta temperatuure ja panna kokku puuseene puslet.
 
Soovide töötoas kirjutati häid mõtteid Laagri noortetoale ja mõtiskleti tuleviku üle.
 
Jooga töötoas oli võimalik turgutada enda vaimu ja füüsist, proovides populaarseid joogapoose. Fotonurga seina taustal tehti üheskoos lõbusaid pilte.
 
Kohal olid Hüüru vabatahtlikud päästjad ja Lääne-Harju politseijaoskond politsei- ja tuletõrjeautodega.
 
Hiigelmullide tegemist toetasid MTÜ Pere heaks ja Hiigelmullid. Põnevust pakkus batuut, kus koos paarilisega mõõtu võeti ja takistusraja läbimisel osavus proovile pandi.
 
Esinesid MyDance tantsuklubi ja Laagri rahvatantsurühm Sädemed. Maitsvad pulgakoogid valmistas Ääsmäe Külaplatsi kohvik. Päeva juhtis Aivar Hunt.
 
Laagri noortetoa meeskonna hinnangul läks päev igati korda, sest õnnelikud lapsed teevad õnnelikuks ka töötajad.
 
Kuidas on kulgenud Laagri noortetoa esimene aasta?
Saue Noortekeskuse juhataja Kristi Paas: „Noored olid toa loomisesse kaasatud algusest peale. Enne veel, kui ruumid remonditud, käis noortejuht Lisette juba Laagri tänavatel, suhtles noortega ja kogus neilt toa jaoks sisendit: millised vahendid, mis värvi seinad.
 
Esimesel sünnipäevalgi kaasasime noori ja nende vanemaid, et mõtiskleda tuleviku üle: mis noortetoas veel olla võiks, mis on täna veel puudu.
 
Koostöös lapsevanematega muutsime aasta jooksul toa avamise kellaaegu noortele sobivamaks.
 
Meil on Laagri noortetoas kaks imelist noortejuhti. Kui aasta tagasi oli Laagri koos oma noortega eelkõige Lisette südames, siis selle aasta alguses liitus Lisettega ka Maris. Kahekesi koos on nad väga hea tiim, kes on aasta jooksul ellu viinud nii lemmikloomanädala kui suvise linnalaagri, rääkimata veel suurest sünnipäeva- ja lastekaitsepeost ning paljudest muudest põnevatest ettevõtmistest ja väljasõitudest.
 
Esimese aastaga on tegelikult selgeks saanud, et hetkel meie kasutuses olevad ruumid on liiga pisikesed. Laagri piirkond on suur ja noori on palju. Kuna noortekeskust pole Laagris kunagi olnud, on tuba noorte hulgas väga populaarne.
 
Tõsi on aga, et suured ja väikesed vajavad veidi erinevaid tingimusi, kasvõi võimalust teineteisest eemal olla. Seetõttu loodame siiralt, et meil on aastate jooksul võimalus olemasolevaid ruume laiendada. Seni aga oleme Saue vallale tänulikud, et Laagri noortel üldse selline võimalus olemas on. 
 
 
 
Fotod: Lisette Lillemäe, Maris Lindmann ja Markus Pärn 
 
Lisette Lillemäe
Laagri noortetoa noortejuht