« Tagasi

Ukraina laste päevakool läks suvepuhkusele

13. juunil oli viimane koolipäev Ukraina laste päevakoolis. Analüüsisime õppetegevust, tegime kokkuvõtteid ja tänasime vabatahtlikke, kes olid kogu selle teekonna ajal meiega koos ja tegutsesid iganädalaselt.
 
Päevakool tegutses ajavahemikus 28. märts kuni 13. juuni. Õpetaja oli Liudmyla Lazurina. Maikuust alates oli tal lisaks abiks Valeriia Khammerman. Suur tänu neile tehtud töö eest!
 
Väga paljud toredad inimesed soovisid panustada Ukraina laste arengusse, huvi oli suur. Küll aga jäid meiega lõpuni kuus vabatahtlikku, kes pea kolme kuu jooksul sisustasid laste aega põnevate tegevustega. Oli kabe, teadusring, liikumis- ja loovmängud, robootika ja meisterdused. Suur tänu Aile Alveus-Krautmannile, Sirli Nõmmele, Lilian Koldile, Eveli Kljujevale, Urmas Väärtnõule ja Kädi Kallaule nende panuse eest!
 
Osad vabatahtlikud panustasid ühekordselt, käisid matkamas või andsid võimaluse paitada kutsikat ja tutvuda lemmiklooma maailmaga, täname siinkohal Ralf Neemlaidi ja Ene Promvaldsi.
 
Täname Saue Gümnaasiumi, Saue Noortekeskust ja selle töötajat Üllar Põldu, kes avas ukse alpinismi maailma, käis lastega Tallinna loomaaias ja tervishoiumuuseumis ning kes oli igal ajal valmis aitama ja lastega tegelema.
 
Hetkel naudivad lapsed suvist vaheaega, paljud neist on suvelaagrites nii meie vallas kui ka väljaspool seda. Suve vältel on võimalus külastada Saue Noortekeskust, mis on sel aastal avatud ka 27. juunist suve lõpuni, õppida eesti keelt ja suhelda eakaaslastega.
 
Sügisel lähevad Ukraina lapsed kooli enda vanusele vastavasse klassi. Igale lapsele koostatakse individuaalne õppeplaan, mis sisaldab tõhustatud eesti keele õpet ja lihtsamat aineprogrammi.
 
Ukraina lapsed õpivad individuaalse õppekava järgi, samas on neil võimalus Eesti lastega suhelda ja olla samas keelekeskkonnas. 
 
Ukraina laste päevakoolil algas suvepuhkus: Foto: Marina Lokk
 
Marina Lokk
haridusspetsialist