« Tagasi

Lõvi tuli parki karule ja kitsele seltsiks

Ühel hommikul juunikuu alguses üllatas kõiki Sauel Keskuse pargis lõvikuju, niisama armas ja väike kui karu ja kits.
 
Pinkki oli puude alla istumiseks seatud, et jalgu puhata, rohelust nautida, lindude ja laste sidinat-sädinat pargiteedel ning mänguväljakutel kuulata ja jälgida.
 
LC Saue president Mati Tõnismäe ütleb, et lõvi tuli parki tõesti varem ja pingi nad tõid, aga mõlemad on kingitus kogukonnale, sest 10. juunil tähistas klubi kevadpeoga Saue mõisas 25. sünnipäeva.
 
LC Saue eelkäija, Saue Lõviklubi, loodi juba aastal 1992, sellele pani aluse meie seast lahkunud Heino Annus, Saue EPT legendaarne juht. Asutajaliikmeid oli 33. Lõviklubi deviis oli „ Luua ja alal hoida sõprust ja teineteise mõistmist klubiliikmete ja kõikide inimeste vahel".
 
LC Saue aga sündis 12. juunil 1997. Asutajaid oli 25. Praegustest liikmetest valiti esimeseks presidendiks Henn Vaher. Teised juhatuse liikmed olid Jaan Kalbus, Ants Torim, Harry Pajundi, Jaan Suder ja Ülo Kesküll.
 
LC Saue on olnud tegev ja tegus alati. Koolitanud enda liikmeid, olnud aktiivne heategevuse ja spordi vallas. Näiteks on klubi heategevuslikud loteriid Saue linna sünnipäeval, mida peetakse koos kohvikutepäevaga, nii populaarsed, et loosid saavad otsa üsna pea.
 
Klubi on toetanud rahvusvahelist noortevahetuse programmi, soetanud inventari perearstikeskusele, toetanud Maarja küla, korrastanud Saue mõisa parki ja teinud palju muudki.
 
Viimastel aastatel on traditsiooniks saanud Saue Gümnaasiumi õpilastele silmakontrolli korraldamine ja lasteaia Midrimaa koolieelikute liikluskoolitus Laitse RallyPargis.
 
Klubi tähistas 25. sünnipäeva 10. juunil Saue mõisas. Oli tervitusi, meenutusi, oli tänusõnu, oli viktoriin, oli tants ansambli Lavassaare Trio saatel.
 
Lõvikuju avamise Keskuse pargis aitas muuta pidulikuks Saue Muusikakool.
 
Mida teised arvavad
Lionsi piirkonna kuberner Alar Rästa, kes sündmusel osales, tänab LC-d Saue: „Nautisime õhtut ja teie klubi meeste tarmukust lionsite tegevuse korraldamisel. Saime palju teada, mida olete korda saatnud klubi tegevuse 25 aasta jooksul. See on imetlusväärne.
 
Olete piirkonnas palju korda saatnud ja olete kogukonnas nähtavad. Pärast lõvikuju püstitamist veelgi enam.
 
Olete eeskujuks paljudele meie piirkonna klubidele. Eks just sellise väärika klubiga soovivadki uued noored liikmed liituda.
 
Kiitused piirkonna heategevusprojektides kaasa löömise ja suure panuse eest Ukraina sõjapõgenike abistamisel.
 
Eraldi kiitused klubi tegevusse uute noorte meeste kaasamise eest."
 
Fotod ja tekst: Sirje Piirsoo