« Tagasi

Silvia Annus 90

18. juunil pidas 90. sünnipäeva Silvia Annus, sarmikas, särasilmne ja kergejalgne daam suure algustähega.
 
Võib-olla nooremad sauelased Silviat ei tea ja need, kes ühendvalla järgselt sauelased, aga Saue linna kultuuri- ja seltsielus on olnud Silvial suur roll: Saue linna ajalehe esimene toimetaja, esitantsija ja juht kahes tantsurühmas, tegev ühingus Tammetõru, Saue EPT legendaarse juhi Heino Annuse abikaasa.
 
Vaid viimastel aastatel on ta veidi tagasi tõmbunud, sest kuigi silm särab ja vaim on virge, ei taha jalad ta enda sõnul koostööd teha, et Senjoriitade ja Vokiratta naistega tantsupõrandal keerelda ning keerulisi mustreid kududa. Kalli, imearmsa koerakesega aga jalutab Silvia iga päev.
 
Oli 1989. aasta detsembri lõpp, kui ilmavalgust nägi Saue linna lehe Saue Sõna esimene number. Lehe esimene toimetaja oli Silvia Annus. Vaat sedaviisi.
 
Tütar Sirje Luberg – ega käbi kännust kaugele ei kuku – ütleb, et ema on sündinud 18. juunil 1932. aastal Sirgala külas Virumaal.
 
Meeldejäävad kooliaastad olid Silvial Toilas, kus oli aktiivne kultuurielu, tehti näitemängu ja korraldati pidusid.
 
Silvial on olnud erinevaid töökohti, aga kõige rohkem meeldis talle õpetaja amet. Ta töötas Kivimäe koolis eesti keele ja kirjanduse õpetaja ning klassijuhatajana. „Koos abikaasa Heinoga panid nad aluse ühtehoidvale ja tugevale perekonnale. Emal on kaks last, neli lapselast ja kuus lapselapselast," tunnustab tütar Sirje.
 
Palju-palju õnne ja tugevat tervist Silviale, ühineb õnnitlustega vallaleht.
 
Foto: erakogu