« Tagasi

Koondise tänav kallutatakse kultuuri poole

Koondise tänava kergliiklustee rekonstrueerimistööd algavad 12.-13. juulil ja kestavad kuni septembri lõpuni. Kavakohaselt saavad jalakäijad omale uue sisuga avaliku ruumi, mis on palju rohkem kui ainult kõnnitee mururibaga.

Rekonstrueerimistööde käigus laiendatakse olemasolevat kergliiklusteed 3,5 meetri laiuseks ja selle kõrvale haljasalale tulevad väljakuid erinevateks tegevusteks. Näiteks rajatakse kultuuriplats, kus hakkab olema aastaringne KUMU näitus ning lava, kus saab korraldada akustilisi kontserte. Veel rajatakse kiigeväljak, pinksilaudadega alasid ja muid istumiskohti.

Koos haljasala värskendamisega hakkavad lõplikku ilmet võtma ka seal juba püsti olevad kuubik-paviljonid. Vallamaja poolne kinnisem paviljon on ristitud raamatukuubiks, sellesse on koos raamatukoguga plaanis kujundada lugemise- ja raamatuvahetusnurgake. Raamatukuupi leiab tee ka mängukuup. See on spetsiaalselt Võrumaa puidutöötlemise kompetentsikeskuses väljamõeldud mängulaud erinevate lauamängude mängimiseks.

Lahtisema moega kuubik on mõeldud aktiivsemaks tegevuseks – seal saab teha lihtsamaid liikuvusharjutusi ning proovida vana heal arvelaual numbreid kokku lüüa.

Kuubikud said välja mõeldud ja rajatud mullu lõppenud rahvusvahelise koostööprojekti raames, mille eesmärki oli katsetada eakasõbralikke avaliku ruumi lahendusi. Kuubikumõtteni jõudsime linna kujunduskava raames toimunud ühise jalutuskäigu käigus. Selgus, et linnas võiks olla paiku, kus väärikamas eas linnarahvas saaks koos lastelastega koos aega viita.

Rekonstrueerimistööde ajal on Koondise tänava kergliiklustee suletud. Ümbersuunamised toimuvad vastavalt märgistusele. Tööde ajal võib esineda müra, tolmu jms, mis paraku käib ehitustegevusega kaasas. Loodatakse linnaelanike mõistvale suhtumisele.

Rekonstrueerimistöid teostab OÜ RIAB Teedeehitus. Tööde maksumus on ca 260 000€ +km.