« Tagasi

Viis lasteaia nime rahvahääletusel

Terve juulikuu on võimalik kaasa rääkida Saue linna rajatava lasteaia uue nime osas.
 
Maikuu Saue Valduris andis vallavalitsus teada, et on otsustanud anda Saue linna rajatava uue lasteaia nimeettepanekute tegemise vallaelanikele. Tingimuseks oli, et  pakutav nimi on lihtne, eestikeelne, sobib lastele suunatud majale, on ka veenva põhjenduse või taustalooga.
 
Esmalt said kõik sauevallakad esitada oma ettepanekud, mille hulgast vallavalitsus tegi esimese valiku ja mis nüüd lähevad avalikule hääletusringile Facebookis ja valla veebilehel. Enim hääli saanud nimi võidab.
 
Anti välja ka lubadus, et võidunime pakkunud inimene saab lisaks teadmisele, et ta saab jätta jälje Saue valla tulevikku, ka kutse maja avamisele ja väikese meenepaki. Kui peaks juhtuma, et võidunime on pakkunud teineteisest sõltumatult mitu inimest, loetakse võitjaks esimesena esitanu.
 
Kokku esitati 32 erinevat nime 24 inimese poolt. Enim ettepanekuid oli seotud tamme, tõru, tammetõru jms kujundiga, viidetega vapile ja lähedal asuvale tammikule. Teise suurema plokina saab tuua välja tulevase lasteaia asukohast (Tule põik, Kadakamarja) inspireeritud nimed. Lisaks veel teisi lastepäraseid nimesid.
 
Vahva erandina võib välja tuua ühe 3-aastase sauevallaka nimeettepaneku - Muffin, mis ei ole sugugi sarnane täiskasvanute arusaamisega lasteaia nimest ja mille vallavalitsus otsustas ka lõpphääletusele saata.
 
 
Nimekonkursi ajakava:
Ettepanekute tegemine:             9. maist kuni 15. juunini
Avalik lõpphääletus:                    1.-30. juulini valla Facebookis ja veebilehel
Võitja väljakuulutamine:             26. augustil Saue linna kohvikute- ja sünnipäeval
 
 
 
Tammetõru
Tammiku
Kadakamarja
Tulelind
Muffin