« Tagasi

Valla suurim autoüritus kuni 300 näitusemasinaga toimub 30. juulil

Suurim Saue vallas toimuv autoüritus, Youngtimer Camp 2022, on LaitseRallyPargis peetav autohõnguline perepäev, mille fookuses on autonäitus vähemalt 25-aastastele ja vanematele autodele.

Tänavu juba kuuendat korda peetav suursündmus toob korraldajate hinnangul näituseväljakule 200-300 vähemalt veerand sajandi vanust autot. „Näituse teeb huvitavaks asjaolu, et tegu pole väga vanade autodega," selgitab LaitseRallyPargi tegevjuht Üllar Suvemaa, „vanus 25 aastat ja vanem tähendab seda, et enamik meist mäletab selliseid autosid veel tavaliikluses osalemas." Juba praeguseks registreerunute seas on nii 1980-1990ndatest pärinevaid n-ö tavalisi retrohõngulisi pereautosid kui ka vähem levinud kabriolette ja sportautosid.

Kel siiski tõsine huvi vanade autode vastu, siis paralleelselt youngtimer'ite näitusega on avatud ka LaitseRallyPargi automaja, kus leidub nii 25- kui ka 100-aastaseid autosid. „Meie püsikollektsiooni vanim auto on 113 aastat vana, kuid leidub ka tunduvalt uuemaid Nõukogude autosid, Ameerika luksussedaane ning sportlikke BMW-sid," lisab Suvemaa.

Youngtimer Campi ajal saavad külastajad päeva vältel ka ise kaasa lüüa. Näituseplatsil viiakse läbi erinevaid atraktiivseid mänge, mis on kõik otsapidi autodega seotud. Mõistagi on parimatele auhinnad. Soovides aga tõsiselt sporti teha, siis rallipargi asfaldirajal peetakse ka Time Attack sprindivõistlus, kuhu on oodatud registreeruma sportautode omanikud.

Terve päeva kestvate tegevuste seast leiab sobiva ka lastele ning noortele. Avatud on LaitseRallyPargi liikluslinnak ja mängudemaja, kus võib sõitmist ja liiklemist harjutada isegi mõneaastane põnn. Kindlasti on lapsed, noored ja täiskasvanud oodatud ka kardirajale, kus saab kogu päeva jooksul teineteisega mõõtu võtta.

Külastajaid ootab kohapeal ka kaubatänav, kus müüakse erinevaid autode või liiklusega seotud esemeid-teenuseid. Mõistagi on avatud ka erinevad söögi- ja joogikioskid, jahutavast jäätisest rääkimata.

Youngtimer Camp 2022 avab külastajatele väravad laupäeval, 30. juulil kell 11.30, Time Attack sprindivõistlus saab alguse kell 14. Kogu päev kulmineerub autasustamisega kell 17, kus antakse üle LaitseRallyPargi enda ja toetajate poolt välja pandud auhinnad näituseautodele ning sprindivõistluse kiirematele. Päeva juhib autoajakirjanik ja telesaatejuht Kristjan Ojang.

Youngtimer Campi pilet maksab pealtvaatajale 15 eurot (parkimine hinnas), alla 12-aastased lapsed pääsevad sündmusele tasuta. Näitusele on oodatud osalema 1997. aastal ja varem tehtud autod. Registreeruda saab ja lisainfot leiab veebist aadressil www.youngtimer.ee.

Tõnu Korrol, LaitseRallyPargi turundusjuht