« Tagasi

Saue linn pidas sünnipäeva kodukohvikute ja kontserdiga

Saue linna elanikud, asutused, klubid, seltsid ja kaitseliit avasid 27. augustil aedades-hoovides kohvikud, et tähistada linna 29. sünnipäeva. Sauele omistati linna staatus 25. augustil 1993. Täna on Saue meie valla keskus.
 
Laupäeval tegutses üle linna ja selle piiridest väljaski 42 kohvikut, lisaks LC Saue heategevusliku loterii telk. Sünnipäevapeo peaesineja oli Vaiko Eplik.
 
Traditsioon linna sünnipäeva pidada on olnud aegade algusest. Kohvikutepäev lisandus hiljem ja oli järjekorras üheksas.
 
Tänavusel kohvikutepäeval avasid ehedalt eestimaistele söögi- ja meelelahutuspaikadele lisaks uksed Tai ja Lõuna-Ameerika tänavatoidu, Ukraina ja Türgi toidu kohvik. Ukraina kohvikusse olid kõik oodatud punuma varjevõrke.
 
Kaitseliidu Saue kompanii Teemaja pakkus militaarsugemetega toitu, uus tulija oli Saue vabatahtlike päästjate Pritsu Kõutsi kohvik.
 
Rõõmu tegi, et tuttuute kortermajade elanikud Kuuseheki tänavas avasid oma koduhoovis lausa viis kohvikut ning Daily pakkus Keskuse pargi toidutänaval valikut laste koolitoidu lemmikroogadest.
 
Jalgpallikohvikus oli tihe sportlik programm, Kooli kohviku lett oli kirju kui koolipäev ja kuumal grillil küpseva liha hõrku lõhna oli terve linn täis.
 
Oli karaoket, oli näomaalinguid, batuute, oli sportlik-eksootilisi tantse postil, oli disko ja esines kitarrist Paul Neitsov. Keskuse pargi Toidutänava taustal oli lava aga täidetud meelelahutusliku programmiga.
 
Mõte korraldada Sauel kodukohvikute päev just linna sünnipäevaga koos sündis kodanikualgatuse korras 2013. aasta novembris linna kultuuri- ja spordiseltside ümarlaual. Sauelased tundsid hea asja ära, viisid ellu ja valisid kohvikutepäeva linna aasta teoks.
 
Üle linna ja selle lähiümbruses oli kohvikuid 42. Kõik kohvikutepidajad olid oodatud õhtul Keskuse parki tänutelki, kuid paludes kohvikutes veel melu käis, sestap on fotol vaid osa neist. Foto: Erik Riikoja
 
Sirje Piirsoo