« Tagasi

Väärikate ülikool on rohkem meeleseisund kui loengusaal

Riisipere kultuurimajja kogunes pea paarsada väärikat, keda ühendab sarnane soov – kord kuus kodust välja, pea tööle.

Enne algust ütleb üks, et on hirmus põnevil. Teine, et isegi natuke hirm on. Kolmas viskab naabri üle nalja ja küsib, kas tolle vanus üldse on selline, et väärikate ülikoolis osaleda tohib. Hallipäine proua, kes toetab end ratastega istetooli peale, naerab laginal laval rääkiva Reet Linna naljade peale, endal on nunnu punupats tuka sisse palmitsetud. Tõesti äge ja elurõõmus seltskond.

Õpiaasta aktust juhatama kutsutud Reet Linna on endaga juturingi haaranud kolm sauevallakat. Galy Kõdar Saue linnast on juba tuntud kui aktiivne inimene. Lööb kaasa Saue pensionäride päevakeskuse tegevuses, lõikab vallalehest juttegi välja, et oleks pidev järelevalve, kus midagi toimub.

„Muidugi pani end kirja, mis saaks toredamat olla, kui vanuigi veel ülikooli minna, eriti kui kevadel saab diplomi, kus pole hindeid. Ja Tartu ülikooli diplomi, mõtelge!" innustub Galy ja ootab, et saab kuulda põnevaid lektoreid ja seda, et on põhjust kord kuus tulla kodust välja, kokku saada, suhelda ja uusi teadmisi omandada.

„See nimigi on juba nii hea leid. Kui oleks kutsutud kokku pensionäride või eakate ülikool, siis võibolla oleks osad meist tulematagi jäänud," muigab Riho Kivisild Lehetu külast. Ta ise kuulab muidu heameelega „Ööülikooli" saateid ja on vaimustunud Fred Jüssi loodusejuttudest. Väärikate ülikoolistki loodab ta leida loodusega seotud teemasid.

Ka Evi Vendla, endine Riisipere kultuurimaja juhataja, armastab sedasama „Ööülikooli" saadet, aga leiab samas, et võrredes teleka ja raadioga on omaette väärtus võimalus vahetult kohtuda lektoritega ja päriselt omaealistega kokku saada. Enese täiendamist ja vaimu värskena hoidmist ootab temagi.

Avaaktuse saab kokku võtta Reet Linna sõnadega: „Eks me oleme siin ilmas juba sammunud ka, aga ega nüüdki ei tohi veel tempot maha võtta!"

 

Leitud Facebookist

Mu 86-aastane vanaema helistas, et ta nägi Saue lehes reklaami ja kohe registreeris end ära. Väärikate ülikool. Alustavad vist augustis ja ta oli nii tänulik, et buss tuleb järele, viib kursuse toimumiskohta ja buss toob ka tagasi. Kursused pidid olema eri paigus. Mis need kursused on, ta isegi ei teadnud. Lihtsalt võimalus saada välja, õppida ja kogeda midagi muud.

 

15 kohas üle Eesti

Sel sügisel algab Tartu ülikooli väärikate ülikooli õppeaasta 15 paigas üle Eesti: Saue vallas ja Põltsamaal esimest aastat, aga ka Viljandis, Tartus, Tallinnas, Pärnus, Narvas, Türil, Kuressaares, Keilas, Viimsis, Põlvas, Valgas, Võrumaal, Elvas.