« Tagasi

Suvelugemise programmi lõpuni jõudis 60 last, kamba peale loeti läbi sadu raamatuid

Suvi on suurepärane aeg puhkamiseks, mängimiseks ja muidugi heade raamatute lugemiseks.

Sarnaselt eelmisele aastale said ka sel suvel kõik lugemist armastavad lapsed osaleda ülevallalises laste suvelugemise programmis. Sel aastal oli meil lugemispasse valikus lausa kaks – suuremad lugejaid said läbi lugeda kaheksa raamatut, väiksemad aga viis.

Väikeses lugemispassis oli viis teemat - selle valinud laps sai lugeda kaks raamatut kindla autori poolt. Üheks neist autoritest oli Aino Pervik, kes tähistas sel aastal oma 90 aasta juubelit ning teiseks Astrid Lindgren, kelle 115. sünniaastapäeva tähistame novembris. Lugemiseks tuli leida ka raamat, mille peategelaseks on loom, samuti ei puudunud teemadest raamat, mida on tunnustatud tiitliga „Hea lasteraamat". Ka pidi leidma laps raamatu, mille on kirjutanud autor, kelle perekonnanimi algab sama tähega kui tema oma. Suure lugemispassi omanik pidi lisaks eelnimetatutele valima ühe kriminaalse loo, raamatu loodusest ning raamatu, mille pealkirjas on vähemalt üks täpitäht.

Suvi läbi võis näha raamatukogus lapsi, lugemispass näpus – kes otsis ise teemadesse sobilikke raamatuid, kes küsis raamatukoguhoidjalt nõu, kes uuris raamatukogus olevaid soovitusnimekirju ja valmis pandud raamatuvirnu.

Lugemine suve lõpus tunnustatud, ettevõtmine vahvasti lõpetatud

Riisiperes lõpetati suvelugemine 28. augustil. Raamatukoguhoidja luges lastele Evelin Samueli raamatuid, seejärel siirduti ühiselt kohvikutepäeva lõppkontserdile, kus esinesid Evelin Samuel-Randvere ja Johan Randvere. Suvelugejad said kätte diplomid, osalesid purgimaiuse töötoas ning tutvusid Eesti Köitekunstnike Ühenduse muinasjutunäitusega Riisipere raamatukogus.

Turbas ergutati lapsi lugema toreda pannkoogipeoga, mis toimus 14. juunil raamatukogu terrassil. Pannkoogipidu mõjus hästi - enamus lapsi asus ka kohe suvelugemisega tegelema! Suvelugemise lõpetamine toimus 10. septembril, külas käis karikaturist ja raamatute illustraator Urmas Nemvalts koos oma koera Bibiga. Urmas Nemvalts rääkis, et joonistada meeldis talle juba lapsena ja ta julgustas kõiki joonistamishuvilisi lapsi hoolega harjutama. Muidugi ei puudunud peolt tort ega tänukirjad.

Laagri, Saue ja Ääsmäe lapsed kogunesid suvelugemise lõpetamisele 17. septembril Laagri kultuurikeskusesse.  Maiustasime kringliga, lapsed said kätte tänukirjad ja valida endale auhinnaks raamatu. Pärast pidulikku osa nautisime maagilist etendust – meile oli esinema tulnud Mustkunstiteater! Proovisime mustkunstnik Fred-Erik Johansoni juhendamisel ka ise mõne triki ära õppida, kuid vajab vist veel pisut harjutamist...

Suvelugemise programmi võiduka lõpuni jõudis 60 last ja kamba peale loeti läbi sadu raamatuid. Suvelugejaid oli muidugi rohkemgi – need, kes kõiki raamatuid loetud ei jõudnud, said ometigi osalemisest rõõmu ja eks järgmisel aastal uue hooga. Lapsed aga ei pea kurvastama, et suvi ja suvelugemine selleks korraks läbi on – juba on raamatukogudes alanud Lugemisisu programm, mis kestab kuni järgmise aasta maikuu lõpuni. Tule aga oma raamatukokku ja uuri täpsemalt!

Sille Ross, Saue Raamatukogude juhataja