« Tagasi

Saage tuttavaks Avyga – vabatahtliku ja tulevase lennukipiloodiga

Eelmises lehenumbris tutvustasime Sandrat, Saksamaalt pärit praktikanti, kes oktoobris noortekeskuse kollektiiviga liitus. Lubasime, et järgmises lehes tutvustame Indiast pärit vabatahtlikku, kes on pikaajalises vabatahtlikus teenistuses, mida koordineerib MTÜ Eesti Avatud Noortekeskuste Ühendus ja rahastab Euroopa Solidaarsuskorpus. Küsisime Avylt mitmeid küsimusi, et teda paremini tundma õppida. Loe ning astu noortekeskusest läbi, et temaga lähemalt tuttavaks saada.

 

Kust Sa pärit oled? Kas oled seal elanud terve elu või oled vahepeal kolinud ka?

Avy: Olen pärit Indiast, kuid 2020. aastal kolisin magistriõppeks Itaaliasse ajaloolisse linna nimega Ravenna. Olen elanud Itaalias nüüdseks üle kahe aasta ja käisin 2021. aastal Kreekas suvepuhkusel, mis pikenes kolme kuuni.

Mis on kodulinnas Su lemmikkoht

Avy: Pean kodulinnaks oma vanaema elukohta, sest ma kasvasin seal üles. See on väike küla, mida ümbritsevad mets, mäed ja jõed. Mulle meeldib vanaema juures olles jalutada jõgede ja mägede ääres. Ma mäletan oma lapsepõlveaegu, mil jalutasin ja mängisin sõpradega metsas.

Mida Sa oma kodumaa juures armastad?

Avy: India on tohutult mitmekesine oma rahvastiku, kõneldavate keelte, toidu, festivalide, religiooni jm poolest. Mulle meeldib, kuidas me kõik neist erinevustest hoolimata ühes riigis koos elame. Selles mõttes on India ilus ja muljetavaldav.

Nimeta kolm asja, mida igaüks peaks Su kodumaa kohta teadma.

Avy: Toit, festival ja kriket.

Kuidas on noorsootöö Su kodumaal korraldatud? Kas teil on noortekeskused? Millised need on?

Avy: Enamasti on noorsootöö nii Indias kui ka Itaalias väga populaarne, suunatud kogukonna arendamisele, haridusele ja oskuste tõstmisele, vabatahtlikule tegevusele jne. Paljud valitsusvälised organisatsioonid ja valitsusasutused aitavad noortel kasutada noorsootöö ja vabatahtliku tegevuse võimalusi nii riigis kui ka välismaal, olles platvormiks noortele, kes ei ole noorsootööga kursis, ei ole kunagi tegelenud ühiskondliku tööga ja kellel pole kunagi olnud võimalust välismaale vabatahtlikuna tööle sõita.

Kelleks Sa lapsena tahtsid saada?

Avy: Soovin saada kommertslennufirma piloodiks, olen teinud endale õpilaslitsentsi, millelt pean hiljem ärilitsentsile üle minema.

Milline noor Sa oled?

AVY: Olen optimistlik mees, ei karda ebaõnnestumisi ega riske. See on pannud mind olukordadesse, kus on olnud võimalus areneda. Olen sotsiaalne ja mulle meeldib suhelda kogukonnaga, et ise õppida ning jagada teistele teadmisi ja oskusi. Mulle meeldib reisida, olen reisinud umbes 40+ riigis üle Euroopa ja kaugemalgi. Mind köidavad lahkus ja lugupidamine ning ma eelistan lävida selliste sõprade ja kolleegidega, kes on lahked ja üksteist toetavad. Mulle meeldib seada õppimine oma tegevuse keskmesse, kus iga samm on +1 ja mitte kunagi miinus.

Kui suur on Su pere?

Avy: Meie peres on viis liiget, minu ema, isa ja kaks õde-venda. Minu isa on pensionär, ema on koduperenaine, nad kõik elavad Indias, mu õde on YouTuber ja ma olen tema üle väga uhke.

Kes on Su lemmikloom?

Avy: Vasikas. Nad on armsad ja süütud. Mulle meeldivad ka papagoid, meil on üks vanaema juures.

Milline on Su lemmik kõikidest riikidest, kuhu oled reisinud?

Avy: Ah, see on raske küsimus. Olen reisinud umbes 40+ riigis ja tundnud end koduselt ja saanud kõikjal võrdselt armastust. Mõned võivad silma paista arhitektuuri ja toidu poolest, mõned rikkaliku kultuuri ja traditsioonide poolest. Mõned minu lemmikriigid, kus ma reisinud olen, on Kreeka, Itaalia, Armeenia, Poola, Sloveenia, Norra, Rootsi, Tšehhi Vabariik, Horvaatia, Saksamaa, Põhja-Makedoonia, Hispaania jne.

Mida Sa õppinud oled?

Avy: Mul on magistrikraad rahvusvahelises inimõiguste ja kultuuridevahelise pärandi alases koostöös. Varem õppisin bakalaureusekraadi saamiseks kolme eriala: majandust, politoloogiat ja sotsioloogiat. Lisaks on mul küberõiguse, töö- ja sotsiaalhoolekande ning vaimse tervise ja heaolu tunnistused ning praegu praktiseerin neurolingvistilist programmeerimist, et edendada klientide ja ettevõtete enesearengut.

Millist tööd Sa seni teinud oled?

Avy: Olen seni töötanud mitmel ametikohal valitsussektoris ja valitsusvälises sektoris. Need tööd olid sotsiaal- ja noorsootöö, halduse, täiskasvanute ja laste hariduse, õigusteaduse ja sellega seotud valdkondades.

Milline on Sinu seos Eestiga?

Avy: Olen ja elan Eestis esimest korda. See tundub mulle ilusa ja sõbraliku riigina ning ma loodan, et tulevane side on täis kasvu.

Kas Sul oli valikus ka teisi riike, kus oma vabatahtlikku teenistust/praktikat läbi viia?

Avy: Jah, mõtlesin Hispaaniale, aga kuna olen elanud vahemerelises kliimas kaks aastat ja tahtsin mõnda aega elada Põhja-Euroopas, siis arvan, et tegin Eestisse tulles õige valiku.

Milliste ootuste ja lootustega oled Eestisse tulnud?

Avy: Et sellel kaunil maal häid sõpru ja elukestvaid mälestusi leida!

Mida Sa tahad Eestis olemise ajal saavutada? Mida kindlasti soovid siina teha ja milliseid kohti külastada?

Avy: Jah, üks eesmärk korraga. Minu esimene eesmärk on oma kolleege ja kohalikku kogukonda paremini tundma õppida, need on inimesed, kes saavad minu kui vabatahtliku mõju otseseks vastuvõtjaks. Lisaks tahaksin hea meelega sukelduda Eesti kultuuri ja saada sellest maksimumi. Olen käinud ka eesti keele kursusel, et saaksin suhelda eakate inimestega ja nendega, kes inglise keeles suhelda ei oska.

Kus Sa näed ennast viie aasta pärast?

Avy: Kuskil vikerkaare kohal lennukiga lendamas.

Mis on Su suurim unistus?

Avy: Registreerida end kommertspiloodi litsentsi saamiseks kohe, kui olen lõpetanud oma vabatahtliku töö Eestis.

Kristi Paas, Saue noortekeskuse juhataja