« Tagasi

„Tõrude lahing“ Ääsmäe noortekeskuses

Ääsmäe noortekeskuse all tegutseb juba mitmendat aastat populaarne ja uuenduslik videomänguklubi Meile Meeldib Mängida.
 
Virtuaalreaalsusega alustanud ja sellele aja jooksul erinevaid tehnikalahendusi lisanud huviring on hakanud üha rohkem e-spordi poole vaatama ning pakkus 2021. aastal noortele võimalust avastada võidusõidumänge ja lennusimulaatoreid vastavate juhtimisseadeldiste abil.
 
2022. aasta sügisel, kui algas kool ja alustasid tegevust kõik teisedki huviringid noortele, otsustas videomänguklubi hooajale taas kord teise käigu anda. 
 
Septembrist detsembrini panid noored end erinevatesse žanridesse kuuluvates mängudes proovile neljast etapist koosnevas e-spordi võistlussarjas „Tõrude lahing".
 
Võistlusmängu said osalejad teada kaks nädalat enne etappi ja selle aja jooksul oli neil võimalus käia noortekeskuses vabal ajal harjutamas.
 
Mängud oli valitud nii, et kasutada oleks võimalikult erinevad konsoolid ja juhtimislahendused, et noorte silmaringi selles teemas üha rohkem avardada.
 
Osadele meeldis väga mängida rütmimängu „Rock Band", kus kasutati kitarripulte. Teistele istusid jälle võitlusmängud ja nende jaoks mõeldud erilised juhtkangiga puldid ehk fight stick'id.
 
Igal etapil selgus parim mängija ja viimasel üldvõitja, kelle jätame anonüümseks. Võit tuli ülekaalukalt: ta võitis neljast turniirist kolm.
 
Turniir oli mõeldud noortele alates 13. eluaastast ja näitas, et vanemad noored naudivad noortekeskuses käimist, kui ruumid on ainult nende kasutada.
 
Kuigi võistlusel osales kindlatest noortest koosnev videomänguklubis käiv punt, tulid tihti kohale ka huviringis osalejate sõbrad, kes neile kaasa elasid või samal ajal videomänguklubis kasutusel olevat tehnikat avastasid, sest rallitoolid ja virtuaalprillid olid kogu aeg kasutamiseks valmis. 
 
Videomänguklubi toimetab Ääsmäe noortekeskuse ruumides reede õhtuti. Mitmelgi korral oli klubi huviringis rohkem noori kui samal ajal tavakülastajaid noortekeskuses.
 
Kuigi huviringi on end registreerinud kindlad nimed, võeti rõõmuga vastu ka need noored, kes nina ukse vahelt sisse pistsid ja huvi tundsid, mida videomänguteemalises huviringis toimetatakse.
 
Huviringist ei võta osa ainult poisid, vaid sel hooajal on tüdrukudki julgemalt kaasas ja poistele kohta kätte näitamas.
 
Huviringi juhendaja Tarmo soovib järgmisel poolaastal veelgi rohkem e-spordile rõhuda, pakkuda üllatusi ja pinevaid võistlusmomente. Seega, Tõrud, pange näpud sooja ja vaim valmis, läheb veel kord lahinguks.
 
Ääsmäe noortekeskus
Imbi Tigasson