Laagri alevik

Saue vald ulatub praktiliselt pealinna. Kohe Nõmme kaisus oleva Laagri aleviku hingamine flirdib ju otsapidi linnameluga. Buss ja rong viivad kesklinna poole tunniga, näha on linnalisemat arhitektuuri ja marketeid on raadiuses juba ruutmeetri kohta sama palju kui Mustamäel. Teisalt on tunda ka tüüpilise aedlinna hõngu. Kohe otseses mõttes ‒ kevad toob eramaja piirkondadest tulbilõhna tänavale ning naaber teab naabri nime. Selline maa ja linna väärika ning teineteist arvestava sulandumise märk on Laagril ligi.

Kuna Laagris ja selle tihedas haardes asuvas Alliku külas elab ligi 6500 sauevallakat, siis on siiakanti on koondunud ka lasteaiad neljase kobarana. Koole on üles rivistada üks - Laagri põhikool, mis on vaadetelt  linlikum ja pretensioonikam kui nii mõnigi pealinna oma, on saavutanud väga hea renomee.
Ajaloolises mõttes on Laagri olnud põllumajanduskeskus. Tänagi tegutseb siin valla suurima tööandjana Eesti üks tuntuim ses valdkonnas – Sagro. Tänu Sagrole näeb silm hooajal Laagri ümber ka veel kapsa- ja porgandivagusid, kevadel on külv, sügisel saagikoristus. Ilusalt ürgne ja ürgselt ilus vaatepilt. Nii on eestlane aastasadu teinud ja ellu jäänud.
Tänapäevasemasse võtmesse on aga tuunitud aleviku avalik ruum. Siin on parke ja mänguväljakuid, korrastatud jõesiil, mis õhtupimeduses on romantiliselt valgustunud ja sportlikke aktiviteete lubavad platsid. Linnaline keskkond, kus mõnus aega veeta, samas on säilinud väikekoha turvalisus ja kompaktsus. Ela või ise!

Elanikke seisuga 01.02.2018 kokku 5227

Foto autor on Kerttu Brandmeister