Maidla küla

 

 

külavanem Margus Reintam 5189289

e-mail: margus@etatarve.ee

www.maidlakyla.ee

Maidla teadaolev ajalugu algab 1219. a. hilissügisel taani preestrite jõudmisega muistsesse Sochentaka ehk Soodetaguse külla, et rahvas ristida ning tulevase Taani hindamisraamatu tarvis sealsed 3 suitsu „arvele võtta". Selle soode vahele peidetud Sochentaka nagu ka enamiku teiste Põhja-Eesti külade kirjalikud andmed jõudsid 1241. a. ilmavalgust näinud Taani hindamisraamatusse.

MTÜ Maidla Külaselts asub Harjumaal Saue vallas Maidla külas. Külaselts asutati 23. veebruaril 2003.aastal. Kokkusaamiskohaks sai endine Maidla koolimaja, mille seisukord oli väga halb. Seoses Europrojektide avanemisega tekkis meil võimalus 2005.aastal vahetada koolimaja katus. 2006. aastal saime toetuse koolimaja rekonstrueerimiseks küla seltsimajaks. Projekti raames oleme veel renoveerinud Maidla Seltsimaja kõrvalhoone ja ehitanud vabaõhulava endise sauna asemele. Oleme saanud toetust ka väga paljudele väiksematele projektidele. Omaosalusega on meid alati aidanud Saue Vallavalitsus. 2009.aastal võitsime „Kaunima küla" konkursil esikoha Harju Maakonnas. 2010 aastal saime Eesti Vabariigi Presidendilt Toomas Hendrik Ilveselt „Kaunis Eesti kodu 2010" auhinna. 
MTÜ Maidla Külaselts on korraldanud palju erinevaid üritusi: vastlapäevi, naistepäevi, emadepäevi, jaanipäevi, suvelõpuüritusi lastele, isadepäevi, jõulusid jne. Oleme külla kutsunud väga palju erinevaid esinejaid. Toimunud on väljasõite nii lastele, kui eakatele. 
MTÜ Maidla külaseltsi haldusesse kuuluvad Maidla ja Pärinurme külad ning piirkondlik ainuke ujumiskoht Maidla paisjärv. Lähiaastatel on plaanis korrastada paisjärve ümbrust ja lisada atraktsioone nii lastele, kui täiskasvanutele. 2016. aastal hakati rajama Maidla terviserada. Terviserajale tuleb jooksu- ning suusarada ja murukattega jalgpalliväljak.

Ruumide rent:

Maidla seltsimaja on tänu oma looduskaunile asukohale, suurepärane koht, erinevate sündmuste tähistamiseks. Olete meile oodatud, olgu Teil tulemas sünnipäev, pulmad, firmapidu, seminar vms.

Peamaja suur saal, mahutab ca 50 inimest. Olemas köök koos toiduvalmistamise võimaluse ja nõudega, majas on WC. Kasutada on võimalik ka muusikakeskust. Seltsimaja hoovil asub kõrvalhoone, mis on sobilik üritusteks 80-100 inimesele, võimalik kasutada piljardi- ja lauatenniselauda. Lisaks on territooriumil laululava ja mänguväljak.

Hinnakiri:

Ruum

1h

24h

Peamaja

20€

100€

Kõrvalmaja

20€

100€

Kõrvalmaja+köök

25€

150€

Kogu kompleks

30€

200€

 

MAIDLA SELTSIMAJA 
www.maidlakyla.ee
Tel. 58 194 419

juhatus@maidlakyla.ee

www.facebook.com/Maidlakyla/

RINGID:

Keraamikaring igal esmaspäeval kell 19.00-21.00 osalustasu 5 eurot, juhendaja Maiu Kivimäe

Jooga igal reedel kell 19.00-21.00 osalustasu 5 eurot, juhendaja Jaak Kivimäe

Pokkeriklubi, mängude- ja filmiõhtud, koolitused täisksvanutele ja lastele (jooksev info külaseltsi Facebooki lehel)

 

MTÜ Maidla külaselts
Aadress: Maidla, Ääsmäe sjk, Saue vald, Harjumaa
koduleht: www.maidlakyla.ee
Kontaktisik: külavanem Margus Reintam, 518 9289
e-mail: margus@etatarve.ee
Tänu eurotoetustele ja kohaliku kogukonna aktiivsusele on omaaegne Maidla koolimaja ümber ehitatud seltsimajaks, kus on korraldanud erinevaid üritusi: vastlapäevi, naistepäevi, emadepäevi, jaanipäevi, suvelõpuüritusi lastele, isadepäevi, jõulusid jne. Seltsimaja peamaja suur saal mahutab pea 50 inimest. Olemas on köök koos toiduvalmistamise võimaluse ja nõudega, majas on WC. Seltsimaja hoovil asub kõrvalhoone, mis on sobilik üritusteks 80-100 inimesele, võimalik kasutada piljardi- ja lauatenniselauda. Lisaks on territooriumil laululava ja mänguväljak.

Elanikke seisuga 01.02.2018 kokku 240