Matkates kodukanti avastama

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Saue linna orienteerumismäng „Väike filmiseiklus vabas õhus"

Kuivõrd mälumängude korraldamine on hetkel pausil, otsustas Andrese Mälumängud kutsuda sauelased värskesse õhku liikuma. Et liikumine põnevam oleks, on see seotud ühe lõbusa filmiteemalise viktoriiniga „Väike filmiseiklus värskes õhus".
Mäng sobib suurepäraselt kogu perele, et teha koos üks mõnus jalutuskäik või rattaring. Raja ja küsimused koostasid Kelli Kõluvere ja Andres Kaarmann.
Saue linnas tuleb üles leida kümme punkti. Mängu täpsed reeglid ja kaardi leiab Andrese Mälumängude Facebooki lehelt või kodulehelt www.kaarmann.ee. Kaardi otselink internetis on http://bit.ly/sauefilm.
Mäng algab Saue Gümnaasiumi eest ja lõpeb Keskuse pargis. Punktid on küll nummerdatud, kuid nende läbimise järjekord ei ole oluline. Igast punktis leiab mängija ühe filmiteemalise küsimuse koos kolme vastusevariandiga.
Mängu lõpuks tuleb mängijal koguda kümme tähte ja moodustama neist üks Saue linnaga seotud sõna.
Sõna tuleb saata hiljemalt 5. mail Andrese Mälumängude meiliaadressile andres@kaarmann.ee või kelli.koluvere@hotmail.com.
Kõigi salasõna saatjate vahel loosib Andrese Mälumängud välja raamatuid.
 
 

Geopeitus Laagris

Laagri alevikus viib huvilised seiklema geopeituse mäng. Esimesest punktist viimasesse on orienteeruvalt 3,8 kilomeetrit. Sõltuvalt, kui kiiresti peidetud „aarded" leiad, kulub aega kokku 2-3 tundi. Rajal on 6 aaret, mida saad logida, ning üks asukoht boonuseks (Laagri kultuurikeskuse ja Laagri tervisekeskuse vahel), kus saad Pokuga pilti teha.
Kõiki punkte on korraga võimalik vaadata ka Delfi kaardil https://bit.ly/3akZsQh.
Igas aardes (v.a boonus) on logiraamatus märgitud ka ühe tähe väärtus. Rajal on kokku tähed ABCDEF, kirjuta nende väärtused üles ja saada koos boonuse (Poku) juures tehtud pildiga hiljemalt 24. juuniks e-posti aadressile info@sauekultuur.ee ning osaled auhindade loosimises!
 
 

Saue Tammede orienteerumise püsirada Sauel

Korraldaja orienteerumisklubi Saue Tammed
Saue linna on paigaldatud 16 orienteerumise kontrollpunkti, virtuaalne start ja finiš on vallamaja ees (kaardil küll eri kohtades, kuid lepime kokku, et start ja finiš on vallamaja ees).
Kontrollsüsteemiks on piltlegendid, samuti on punktid looduses tähistatud kahe paelaga (2 cm laiune helkurpael + peenike punane pael). Paelad on maastikul kuni 15. maini.
Kui mõnes kontrollpunktis on pael kadunud, siis ärge laske ennast sellest segada ja jätkake raja läbimist, kuid võite sellest teada anda krista.terno@gmail.com ja me püüame paelad mastikule tagasi viia.
Punkte läbige just nii palju, nagu endale meeldib ja sellises järjekorras, nagu meeldib. 
Kaardi autor on Johannes Tasa, rajameister Lauri Malsroos ja piltlegendi koostas Krista Terno. Kaart, mille soovijad saavad endale ise kodus välja printida
 

Tutvusretk Tuulaga

Tuulaga saab tutvuda 24. juunini põneval 7,2 km pikkusel matkarajal, kus leiad 18 huvitava infoga punkti, kus pead tekstist välja noppima vastused esitatud küsimustele.
Raja ja küsimused on koostanud Külli Vapper ja Tiivi Käbal.
Rajakaardi saad alla laadida või välja printida aadressilt http://bit.ly/tuulakaart.
Pane oma vastused vormi kirja ja saad osaleda loosimises! Küsimused leiad siit: http://bit.ly/tuularetk. Õiged vastused ja loosimängu võitjad kuulutatakse välja 25. juunil. Loosimises osalevad kõik, kes vastuse saadavad! 
Rada on läbitav nii jalgsi kui jalgrattaga. 
Mida Tuulas veel teha saab?
  • Viljapuuaia talu külastus ja mõisaekskursioon tuleb eelnevalt kokku leppida, tel 5341 6827
  • Alpacafarmi külastus tuleb pererahvaga eelnevalt kokku leppida: tel. 508 6286.
 
 

Matk-fotojaht Maidlas

Maidlas saab 24. juunini seigelda kaunil loodusrajal, mille kolmel kilomeetril on kümme põnevat punkti. Mõnes neist tuleb teha foto läbitud kohast, teistes panna tähele ja vastata küsimustele.
Raja ja küsimused on koostanud Ene ja Margit Mitt.
Rajakaardi saad alla laadida või välja printida aadressilt http://bit.ly/maidlakaart.
Pane oma vastused vormi kirja ja saad osaleda loosimises! Õiged vastused ja loosimängu võitjad kuulutatakse välja 25. juunil. Loosimises osalevad kõik, kes vastuse saadavad! Vorm asub bit.ly/maidlamatk.
Rada on läbitav vaid jalgsi. Soovitatav on kanda niiskuskindlaid jalanõusid.
 
 
 

Kevadine matkaseiklus Vanamõisas

Vanamõisas on võimalik 24. juunini käia toredal matkarajal, kus tuleb leida vastused kaheteistkümnele küsimusele. Rada on 9 kilomeetrit pikk, seda võib läbida ühe päevaga või mitmel päeval jupi kaupa.
Rajakaardi saad alla laadida või välja printida aadressilt bit.ly/matkaseiklus. Küsimused leiad rajalt ja nende vastused saad esitada aadressil bit.ly/matkalist.
Pane oma vastused kirja osaled auhinnaloosis! Õiged vastused ja loosimängu võitjad kuulutatakse välja 25. juunil Saue kultuuri- ja huvikeskuse Facebooki lehel. Loosimises osalevad kõik, kes vastuse saadavad.
Raja ja küsimused on koostanud Eero Kaljuste.
 
 

Sinilillerada Riisipere-Turba kandis

Sinilille rada kulgeb Turba ja Riisipere raudteejaama vahelisel alal. Raja pikkus on orienteeruvalt 22 km. Soovi korral saab kasutada virtuaalset giidi ja osaleda viktoriinis. Parimatele loosiauhinnad.
Veteranidele auks korraldatud toetusretk on avatud terve aprilli.
Rajal saab tutvuda kohalike vaatamisväärsuste ja ilusate maastikega: Kolju kuristik, Nurme ja Ellamaa raba.
Raja juhised, kaardi ja reeglid leiab lingilt https://bit.ly/3uEqk5I või raudteejaama bussipeatusesse ülespandud infostendilt.
Raja autor on Mauno Reinmann, Nissi Noorte Kotkaste pealik ja Nissi kooli huvijuht.