Puudega isiku transporditoetus

 

Puudega isiku transpordi toetust makstakse puudega isikule elukohast ametiasutusse või tervishoiuteenuse osutajani ja tagasi elukohta sõitmiseks kasutatud transpordi kulude katmiseks.
 
Juhuveo või taksoteenusena osutatava transpordi puhul makstakse puudega isiku transpordi toetust taotluse ja kuludokumentide alusel.
 
Isikliku või teise eraisiku transpordi kasutamisel hüvitatakse kulud arvestusega 0,3 eurot läbitud kilomeetri kohta. Toetuse saamiseks tuleb esitada taotlus, kus on välja toodud sõidu eesmärk, kuupäev, läbisõit kilomeetrites ning auto kasutamise õigust tõendavad dokumendid või selgitused kasutatud auto kohta.
 
Puudega isiku transpordi toetust makstakse vallavolikogu kehtestatud piirmäära ulatuses, kuid mitte rohkem kui on tegelikud kulud.
 
Ratastoolis või lamavas asendis transporti vajavatele isikutele rakendatakse puudega isikute transpordi toetuse piirmäära kahekordses suuruses.
 
Toetuse suurus kuni 150 eurot aastas.
 
Digitaalselt allkirjastatud taotlus saatke e-posti aadressil info@sauevald.ee.
 
LISAINFO
 
KONTAKT
 
Maret Maripu
sotsiaaltööspetsialist
Telefon: 5855 6836
Tööpiirkond: Saue linn, Aila, Jõgisoo, Valingu, Vanamõisa, Koppelmaa, Maidla, Pällu, Pärinurme, Tagametsa, Tuula ja Ääsmäe küla
 
Sille Li Püüa
sotsiaaltööspetsialist
Telefon: 513 7154
Tööpiirkond: Laagri alevik, Hüüru, Kiia, Püha, Vatsla, Alliku ja Koidu küla
 
Merike Lepik
sotsiaaltööspetsialist
Telefon: 5551 2460
Tööpiirkond: Haiba, Kernu, Kirikla, Kohatu, Kustja, Metsanurga, Mõnuste, Allika, Hingu, Kaasiku, Kibuna, Laitse, Pohla, Ruila, Vansi, Kabila ja Muusika küla
 
Loona-Liis Kenzap
sotsiaaltööspetsialist
Telefon: 557 1614
Tööpiirkond: Riisipere ja Turba alevik ning Munalaskme, Aude, Jaanika, Madila, Mustu, Nurme, Odulemma, Vilumäe, Ürjaste, Ellamaa, Kivitammi, Lehetu, Lepaste, Siimika, Tabara ja Viruküla küla