Saue linn

on pea roheline, vaikne ja kompaktne vallasisene linn Lääne-Harjumaal, umbes 20 km kaugusel Tallinna kesklinnast, mida piirab ühelt poolt Pärnu maantee ja Tallinna ringtee ning teiselt poolt Tallinn-Paldiski (-Riisipere) raudtee.

20. sajandi algul Saue mõisa põldudele raudteejaama lähedale kerkinud asundusest on kujunenud jätkusuutlik haldusüksus, mis sai 25. augustil 1993 linnaõigused. 2004. aastal tunnustas ÜRO Lastefond Sauet laste- ja noortesõbraliku linna tiitliga.

Neljandikku 3,49 ruutkilomeetril paiknevast linnast hõlmab Euroopa põhjapoolseim ligi 400-aastane looduslik tammik, mis koos 18. sajandi lõpus loodud inglise stiilis mõisapargi, kümmekond aastat tagasi rajatud Keskuse pargi, mitmete linnas laiuvate haljasalade ja sauelaste hoolitsetud koduaedadega moodustab ulatusliku roheala, kus on hea ja rahulik elada.

Hea haridus, looduslähedus, suurepärased sportimisvõimalused, pikaajalised kultuuritraditsioonid, soodne ettevõtluskeskkond, innovaatilisus ja avatus hoiavad Sauel kord siia elama asunuid ja toovad juurde uusi peresid, kelle jaoks on oluline elada hubases ning arenevas elukeskkonnas.

Elanikke seisuga 1. jaanuar 2019 kokku 5633.