Saue Vallaraamatukogu

        Saue Vallaraamatukogu                                            

RAAMATUID SAAB TAGASTADA  TAGASTUSKASTI         

Aadress: Veskitammi 4, Laagri alevik Saue vald , 76401 Harjumaa 

Telefon: laenutus: 679 6869,  direktor 6510212

Põhimäärus

Kasutamise eeskiri

Asukoht kaardil

e-post: raamatukogu@sauevald.ee         

Kataloog URRAM 

Uudiskirjandus:   vali vasakul menüüst "uudiskirjandus"

 

Lia Nirk, direktor       lia.nirk@sauevald.ee
Virge Toome              virge.toome@sauevald.ee
Carmen Greim          carmen.greim@sauevald.ee

 

Lahtiolekuajad:

E, T, N 10 -18, 
K 10 - 19,
R 10 - 17,

L 9 - 13,  

 

Saue Vallaraamatukogu algusajaks loetakse 1925. aastat.   

Saue Vallaraamatukogu kogudesse kuulub 42 000 eksemplari ilu-, laste- ja teadmiskirjandust ning heliteavikuid. Perioodikaväljaandeid on tellitud 64 nimetust.  

Raamatukogus leiduvaid raamatuid saab otsida elektronkataloogist URRAM: www.lugeja.ee, mille kasutamiseks anname konsultatsioone. Süsteem võimaldab lugejal soovi korral ise internetis teavikuid pikendada, reserveerida ja järjekorda panna. Pikendada ei saa teavikuid, millele on järjekord teiste lugejate poolt.  Raamatukogus ja Tallinna raamatukogudes puuduvad teavikud tellitakse RVL-i (raamatukogudevahelise laenutuse) teel lugeja soovil teistest Eesti raamatukogudest. Teaviku tellimise postikulud tasub teatud juhtudel lugeja. Elektrooniliste andmebaaside põhjalikumaks kasutajakoolituseks soovitame aeg eelnevalt aeg kokku leppida. 

Interneti püsiühendusega lugejaarvuteid on 2, mis on varustatud ka kontoritarkvaraga.

Koopiaid  ja väljatrükke (A4, A3) saab vastavalt hinnakirjale teha ka värviliselt. 

Infopäringuid saab esitada nii telefoni kui meili teel või kohapeal: päringud teaviku bibliograafiliste andmete täpsustamiseks, temaatilise informatsiooni leidmiseks või mitmesuguste faktiandmete leidmiseks.

Lugejaks saab registreeruda isikut tõendava dokumendi alusel, õpilastel piisab õpilaspiletist. Alla 14. aastase lapse lugejaks registreerimiseks vajalik lapsevanema kirjalik nõusolek. Väljaspool Saue valda elavad lugejad, kes ei ole püsikasutajad, maksavad tagatisraha raamatu hinna ulatuses. Raamatuid laenutatakse koju kolmeks nädalaks, suure nõudlusega uudiskirjandust, koolikirjandust kaheks nädalaks, teatmekirjandust piirangutega 3-7 päevaks. Kuni poole aasta vanuse perioodika laenuaeg on kuni 7 päeva, vanemaid numbreid laenutatakse tavapärase tähtajaga.