Vabariigi Valitsuse uued korraldused

Välijõusaalides võib alates 2. maist treenida, kui selle omanik või valdaja tagab jõusaali inventari desinfitseerimise pärast iga kasutuskorda, kuid mitte harvem kui iga nelja tunni järel.

Kaldkirjas lõiku on täiendatud 29. aprilli korraldusega ja sõnastus on järgmine: "...kui välijõusaali omanik või valdaja on taganud välijõusaali inventari märgpuhastamise vähemalt ühe korra iga 24 tunni jooksul."

Välijõusaalides tuleb kinni pidada 2+2 reeglist, mille järgi võib jõusaalis viibida üksi või kahekesi ning teiste inimestega tuleb hoida vähemalt kahemeetrist vahemaad. Liikumispiirang ei kehti koos treenivate perekondade kohta.

Järelevalvet nõuetest kinnipidamise osas viib läbi kohalik omavalitsus.

Spordi- ja liikumisürituste korraldamist lubatakse tingimusel, et osalejaid on grupis maksimaalselt 10 ja peetakse kinni 2+2 reeglist (koos tohib liikuda üksi või kahekesi ning teistega tuleb hoida 2-meetrist vahet). Liikumisürituste korraldaja peab tagama desinfitseerimisvahendite olemasolu.

Tegevuse korraldamisel on vaja lisaks hoida osalejate vahel distantsi ja rühmas olevaid inimesi hajutada, samuti tuleb rühmade komplekteerimisel arvestada osalejate vanust ning sportimisvahendeid tuleb desinfitseerida.

Lubatakse ka vabaõhumuuseumide ja muuseumide õuealal olevate eksponaatide külastamine, kui külastajaid on grupis maksimaalselt 10 ja nad järgivad 2+2 reeglit ning teenuseosutaja tagab desinfitseerimisvahendite olemasolu. Eksponaatidesse siseneda endiselt ei tohi, näiteks ei ole lubatud külastada vabaõhumuuseumi territooriumil olevaid talumajasid.

Eriolukorra meetme nõuetekohaselt täitmata jätmisel rakendatakse teenuseosutaja suhtes haldussunnivahendeid. Sunniraha suurus on 2000 eurot.