Bussiliini 18 lõpp-peatusel on 28. juunist uus asukoht, ohtlik raudteeülekäik suletakse

Tallinn-Pärnu maantee uus liikluskorraldus Laagris ei võimalda säilitada bussiliini 18 lõpp-peatuse senist asukohta linnast väljuval suunal.

See, et buss keerab tagasipööret sooritades üle mitme sõidurea, on äärmiselt liiklusohtlik olukorras, kus piirkiirused alates uuest Veskitammi ristmikust tõusevad.

Samuti suletakse ülekäiguks ohtlik raudteeületuskoht, kuhu kavandatakse teine rööpapaar. Jalakäijate liiklus suunatakse kahte valminud tunnelisse.

28. juunist alates liigub buss pärast Nõlvaku peatust kohe Jälgimäe tee foori tagasipöördele ja peatub uues lõpp-peatuses teisel pool Pärnu maanteed Baltic Disc AS-i maja ees Pärnu mnt 499.

Ohtlik raudteeülekäik Laagris suletakse
Eesti Raudtee ehitab raudtee äärde piirdeaia ja raudteeületuskoht Laagris muutub suletuks.

Kuuse tänava piirkonnast pääseb edaspidi teisele poole raudteed Urda raudteejaama või Veskitammi tunneli kaudu.

Kui tahta Urda jaama tunneli kaudu tulles Laagri bussipeatusesse jõuda, on võimalik liikuda mööda Pärnu maantee äärsest uut kergliiklusteed ja ületada maantee valgusfoori juures või minna läbi Pärnu maantee aluse tunneli ja jõuda peatusesse sealset kergliiklusteed pidi.

Teine võimalus on suunduda mööda Kuuse tänavat ja minna läbi Veskitammi tunneli Nõlvaku peatusesse.

Eesti Raudtee AS-i projektijuht Madis Kõpper selgitab, et tegemist on raudteeülekäiguga, mis asub äärmiselt ohtlikus asukohas: „Raudtee on antud asukohas väikse raadiusega kõveral ning nähtavus on piiratud nii rongijuhtidel kui ka raudteeületajatel. Rongide kiirus piirkonnas on 100km/h."

Kõpperi sõnul kaotab raudteeülekäigukoht täiendavalt mõtte, kuna muutub Laagri bussipeatuse asukoht, mis liigub teisele poole Pärnu maanteed ja nihkub Veskitammi ülesõidu kõrvale rajatud jalakäijate tunneli poole: „See tunnel hakkabki likvideeritavat raudteeülekäigukohta asendama, tagades kõikide osapoolte turvalisuse. Inimeste turvalisuse tagamiseks on kavas paigaldada likvideeritava raudteeülekäigu piirkonda ohutusaed. Raudteeülekäigu sulgemine toimub kohe pärast bussiliini 18 lõpp-peatuse asukoha muutust."

Seoses Veskitammi ristmiku valmimisega tekkiva uue tagasipöördekohaga ning vajadusega teenindada täiendavalt Maksimarketi ja Tänassilma tehnopargi piirkonda ühistranspordiga on vald pidanud pikema aja vältel Tallinna Transpordiametiga läbirääkimisi üldisemaks transpordikorralduse muudatuseks.

Kokku on lepitud, et Veskitammi ristmiku valmimisel peaks ühistransport senisest oluliselt sagedamini kulgema Urda bussijaama Bauhofi juures ja tegema tagasipöörde Topi ristmiku kaudu.

Enim toetust on leidnud liini nr 18 pikendus ümberistumisega Veskitammi ristmiku tunneli juurde jäävast peatusest.

Täpne transpordikorraldus selgub ristmiku lõplikul valmimisel, kui saab selgeks ka see, kas Maanteeamet otsustab Jälgimäe tagasipöörde osaliselt või täielikult sulgeda või on selles osas seisukohad muutunud.