Usuliste ühenduste tegevus eriolukorras

Kuna inimeste kogunemiste keelamise eesmärk on koroonaviiruse leviku ennetamine ja tõkestamine, laienevad piirangud ka jumalateenistustele ja teistele sarnastele kogunemistele.

Kõik usulised avalikud organiseeritud üritused, sealhulgas avalikud jumalateenistused, kirikukontserdid ja muud inimeste kogunemised lükkuvad edasi või jäävad ära kuni uute juhiste või eriolukorra lõpuni.

Riik tagab ka eriolukorras oma kodanike ja kõigi Eesti inimeste usuvabaduse, arvestades samas inimeste tervise kaitse kaalutlustega.

Jätkub usuliste talituste eraviisiline läbiviimine, sealhulgas hingehoidlikud vestlused, piht ja armulaud ning teised vastava usulise ühenduse spetsiifikast lähtuvad tegevused, mis tuleb korraldada selliselt, et on välistatud nakkusoht teistele inimestele.

Selleks, et inimesed saaksid täita oma isiklikke usulisi vajadusi, võivad usuliste ühenduste kasutuses olevad kirikud ja muud palve- ning pühakojad jääda isiklikeks külastusteks avatuks.

TÄHELEPANU!

• Kui Sul puuduvad haigusnähud - nohu, köha ja palavik – ja sa ei ole kokku puutunud koroonaviirusesse nakatanuga ning Sul on igatsus ja soov pihi, armulaua või palve järele, siis Saue kirik on avatud pühapäeviti kell 13-15 ja kolmapäeviti kell 18-20.
  • Sisenedes desinfitseerime käed Gutaseptiga.
  • Kirikus istudes jälgime distantsi naabriga - 2 meetrit.
  • Hoidume kallistamisest ja kätlemisest.