Haigus- ja hoolduslehte saab 19. märtsist ise tühistada

Seoses Eestis välja kuulutatud eriolukorraga on loodud haigestunud või hoolduslehte vajavatele töötavatele inimestele võimalus avada haigus- või hooldusleht patsiendiportaalis www.digilugu.ee.

19. märtsist saab haigus- või hoolduslehe ka ise tühistada, pöördudes selleks haigekassa poole.

Digiloos avatud haigus- või hoolduslehe saab tühistada vabas vormis koostatud ja digitaalselt allkirjastatud avalduse alusel, edastades avalduse info@haigekassa.ee.

Samuti saab haigus- või hoolduslehe tühistada haigekassa infotelefonil 669 6630, kui inimene on ennast mobiil-ID või Smart-ID abil autentinud.

Samas veel kord - haiguslehe soovist digiloo kaudu teatamine on mõeldud ainult neile, kes on ise haiged, kelle laps on haige, kelle lähedane vajab hooldamist või kes on kokku puutunud COVID-19 viirusekandjatega.Arst kontrollib haiguslehe vajaduse üle ja kui selgub, et haiguslehe saamiseks ei ole alust, siis haigekassa seda kahjuks ei hüvita.