Saue vald alustas koostööd Eesti toidu teemaveebiga Ehemaitse.ee

Saue Vallavalitsus sõlmis koostöölepingu Eesti toidu teemaveebiga Ehemaitse.ee. Eesmärk on tutvustada oma valla toidutootjaid Eestis laiemalt ja seeläbi olla ettevõtetele keerulisel ajal toeks.

Sõlmitud lepingu alusel tellib vald teemaveebi omakandi ettevõtjaid tutvustavaid artikleid ja tasub nende eest. Esialgu on leping sõlmituid kuueks kuuks ja kokkulepe on tutvustada kuni kaheksat kohalikku toidutootjat. Vägisi kellelegi loomulikult tutvustamist peale ei suruta. Samas on oodatud kontakti võtma need, kellele selline koostöö käesoleval ajal huvi võiks pakkuda.

Mesimummi ja Magusa Mee mesi, juustud ja külmkuivatatud juustukrõpsud, kohupiimad ja jogurtid Saidafarmist, Mõnuste juustukojast ja Nõmmiku talu meiereist, käsitööõlu Kohatu pruulikojast, Ahjumeistrite ja Buxhövdeni kondiitri- ja pagaritooted, köögivili ja mahlad-smuutid Sagrost ja Kadarbikust, aeglaselt kuivatatud ehedad metsa- ja aiamarjad Ecomarjast, Vorstimeistri vürtsikad vorstid ja Santa Maria kirev maitseainete maailm – selle kõige ja enamagagi Saue valla toidutootjad eestimaalaste igapäevast söögilauda rikastavad.

Igal neist on oma lugu rääkida, sellega tuleb toidutootjatele appi portaal Ehemaitse.ee Saue valla toel.

Vallavanem Andres Laisa sõnul on Saue vallas kohalik toidutootja ikka olnud au sees. Olgu selleks väike Mõnuste juustukoda, Saidafarm või suuremad tegijad Kadarbiku talu ja Sagro. „Ehemaitse.ee on igati isuäratav ja samas praktiline ning mitmekülgne. See ei ole lihtsalt üks järjekordne teemaveeb, selle taga on asjatundlikkus ja pühendumine," kirjeldab Laisk, miks langes valik teha koostööd Eesti toidu teemaveebiga.

Ehemaitse.ee on Eesti toidule ja toidutootjatele suunatud teemaveeb. Tänasel keerulisel ajal on Ehemaitse.ee asunud tootjaid tarbijaga otse kokku viima, kogudes infot väiketootjatest ja avaldades seda portaalis tasuta, sest Eesti inimene tahab saada head Eesti toitu täna tervisele ohutult pikkades järjekordades ootamata.