Kallid kaasa ja kohvikusse

Kohvikutepäeva kontseptsioon on eestlaste jaoks juba nii loomulik, et sellele on Wikipediasse lausa oma lehekülg tekkinud. Laagriski toimub see suurim suvehäppening juba kuuendat aastat. Asjal on juba nagu natuke traditsioonide maik juures ja on seltskondi, kes aastast aastasse oma ühepäevakohviku uksed avavad.

 
Pikalt oli kahtluse all, kas sel aastal saabki. Korra oli isegi mõte pidada kohvikutepäevad virtuaalselt, aga õnneks leevenesid kevadised koroonapiirangud ja 4. juulil on kõik kohvikutanted Laagrisse oodatud.
 
Tänase seisuga on end registreerinud ca 20 kohvikut, mida jagub nii siia- kui sinnapoole Pärnu maanteed. Peamiselt just omaõue kohad, kus ei kardeta muru tallumist ega pikki päevi eelkatsetamiseks ning ollakse valmis letitaguseks võõrustajarolliks. 
 
Tuuribuss viib taas külastajaid ringile, et jõuaks soovi korral igasse punkti, kuigi keskkonnasõbralikum soovitus on keldrist ja garaažist hoopis velod välja ajada. Ses mõttes on Laagri koduselt pisike, et jalgrattaga kannatab sõita ka vähesema võhmaga vallakodanikel.
 
Kodust võib kaasa võtta ka oma lemmikkohvitassi, sest sellega saab igast puhvetist päev otsa tasuta kohvi. Igatepidi tasub kaasas kandmise vaev ära ja teadmine, et sina loodust ei koorma, on ka omaette väärtus.
 
Igasugu lahedat tegevust saab kohvi ja kõhutäie kõrvale ka: näomaalinguid ja seiklusmänge lastele, paljudes puhvetites on elav muusika ja kontserdid. Päev lõpeb tasuta kontserdiga Jõekääru pargis, kus rahvast tuleb hullutama Puuluup, kelle muusika kohta on öeldud, et  Puuluup kõigub pärimuse ja uute muusikastiilide piiril, flirtides maailmamuusika, underground'i ning popiga.
 
Nagu ikka ‒ pleed istumise alla ja kallid kaasa.

Laagri kohvikutepäev 2020

Kohvikute tutvustus