Kevad toob Saue linna uue kohviku

Mariin Catering avab emadepäevajärgsel nädalal - jälgige reklaami - Saue linnas uue kohviku, mis on firmale järjekorras kolmas. Avamine oli välja kuulutatud küll nädal varem - sel reedel, 8. mail 99,9% tõenäosusega -, kuid mitmed asjaolud lükkasid selle edasi.

Ettevõtte tegevjuhi Marin Mäesalu sõnul on Saue neile hingelähedaseks saanud: „Sauel elab väga tore ja meeldiv rahvas ning kui avanes võimalus tulla siia kohvikut pidama, haarasime kohe sellest kinni."

Kohvik, mis asub endise Tammevana pubi ruumides Kütise tänav 2a, hakkab kandma nime Tammevana kohvik, sest nimi on sauelastele tuttav ja sellel on ajalugu.

Enne avamist läbis kohvik põhjaliku uuenduskuuri. „Remont on tõesti kaua kestnud, aga kaua tehtud kaunikene. Ehitasime täiesti uue köögi, saal ja üldse kogu kohvik on skandinaavia stiilis interjööriga, uued tualetid," kirjeldab Marin. Ka aknad on uued - tore majaperemees Rene on nõu ja jõuga igati abiks olnud.

„Milline kohvik seest välja näeb, jääb teile üllatuseks," jätab Marin külastajatele avastamisrõõmu.

Tammevana kohviku näol on eelkõige tegu siiski päevase kohvikuga, kus saab hommikusööki, lõuna ajal erinevaid praade, suppe, desserte ja salateid. Kindlasti on ka veganitele omad toidud. Suvel tuleb grillmenüü.

Kohvik ootab ruumidesse tähtpäevi pidama kõiki noori ja vanemaid lähemalt ja kaugemalt. Plaanis on hakata korraldama tantsuõhtuid neile, kes enam diskosaali minna ei taha. „Ka jalgpalliõhtud oleme võtnud plaani ja lastehommikud," kirjeldab tegevjuht tulevikus ees ootavat.

Et eriolukord on lõpu peale teinud igasugustele üritustele, kus toitlustusettevõte tavaliselt teenust pakkus, reorganiseeris Mariin Catering end kiirelt kohe ümber: viib iga päev tellijatele lõunasöögid koju, läbi just avatud e-poe saab hakata tellima õhtusööke väiksemale ja suuremale seltskonnale. „Toome koju. Kõik on valmis tehtud, on vaja vaid soojendada," kirjeldab Marin uut teenust, kinnitades, et e-poest saab koju tellida kas või vaid suupisted kahele-neljale, muidugi ka suuremale seltskonnale.

Õnneks on Mariin Cateringil kaks kohvikut, mis siiski eriolukorras töötavad ja ettevõte saab oma töötajatele tööd pakkuda. Üks kohvik asub Tallinnas Saku tänaval ja on avatud juba 25 aastat. Teine uus kohvik asub Pärnu maanteel Tamro ravimite hulgilaos.

„Nii et praegu oleme turul täitsa alles ja loodan, et elame selle aja üle," lubab Marin, et kohe-kohe saab ka Tammevana kohvikust toidu koju tellida või ise järele tulla või kohapeal 2+ 2 reeglit järgides nautida.