« Tagasi

Lemmikloomade vaktsineerimine ja kiibistamine augusti lõpus

Koroonaviiruse epideemia tõttu lükkus edasi Saue Vallavalitsuse ja Keila Loomakliiniku koostöös plaanitud kevadine lemmikloomade marutaudivastase vaktsineerimise ja kiibistamise kampaania erinevates Saue valla piirkondades, see toimub augusti lõpus.
 
Saue valla lemmikloomade pidamise eeskirjast tulenevalt on loomaomanik kohustatud kassi või koera kiibistama. Samuti on kohustuslik loom marutaudi vastu vaktsineerida.
 
Vaktsineerimise olulisust rõhutab fakt, et üle mitmekümne aasta on Eestis diagnoositud uuesti koerte katk (kolm juhtumit, mis on laboratoorselt tõestatud). Lisaks vaktsineeritakse marutaudi vastu riikliku programmi järgi, et hoida Eesti endiselt marutaudi vaba.
 
Kiip võimaldab lemmiklooma kiiremini identifitseerida, kui ta on omapäi jalutama pääsenud, ja omanikuga kontakti saada. Loom ei pea veetma hoiupaigas stressirohket ja kulukat aega. Identifitserimata loom on suur kuluallikas ka vallale.
 
Oodatud on kõik terved loomad. Kindlasti tuleb arvestada, et vaktsineerimine toimub välitingimustes ja loom peab olema teistega sôbralikult järjekorras. Kaasas võiks olla ID-kaart, koertel suukorv (vajadusel saab seda ka laenata). Kassid on soovitatav paigutada transpordipuuri.
 
Kodu lähedal vaktsineerimine võimaldab tulla kohale ka loomaga, kes näiteks autosõitu ei talu.
 
Marutaudi vastu vaktsineerimine on tasuta. Kompleksvaktsiini eest tasub loomaomanik ise: kassi eest 16 ja koera eest 20 eurot.
 
Kaasa tuleks võtta olemasolev vaktsineerimispass, vajadusel saab vormistada selle kohapeal. Kiipime on Saue valla elanikele tasuta.

Kampaania toimumisajad

25. august
  • kell 17.30- 18.30 Hüüru mõisa parkla
29. august
  • kell 10.00-11.30 Turba raudteepeatuse parkla
  • kell 11.45-12.45 Riisipere lasteaia juures olev parkla (Metsa tn poolne)
  • kell 13.00-13.45 Laitse seltsimaja juures
  • kell 14.00-15.00 Ääsmäe
Vajadusel on loomaarst kohapeal kauem, mistõttu kellaajajad võivad pisut muutuda.

Täpsem info

Keila Loomakliinik, tel 670 5243
Saue valla heakorraspetsialist, tel 515 6878
 
HOOLI OMA LEMMIKUST!