« Tagasi

Lemmikloomade vaktsineerimine ja kiibistamine, lisandus Laitse ja Ääsmäe

Vastavalt Saue valla lemmikloomade pidamise eeskirjale on loomaomanik kohustatud kassi või koera kiibistama. Samuti on kohustuslik loom marutaudi vastu vaktsineerida.
 
Sellel aastal korraldab Saue vallavalitsus koostöös Keila Loomakliiniku loomaarsti Jaak Jõksiga lemmikloomade marutaudivastase vaktsineerimise ja kiibistamise kampaania erinevates Saue valla piirkondades.
 
Vaktsineerimise olululisust rõhutab ka fakt, et üle mitmekümne aasta on diagnoositud uuesti koerte katk (kolm juhtumit, mis on laboratoorselt tõestatud). Lisaks vaktsineeritakse marutaudi vastu riikliku programmi järgi, et hoida Eesti endiselt marutaudi vaba.
 
Kiip vôimaldab lemmiklooma kiiremini identifitseerida ja omanikuga kontakti saada. Loom ei pea veetma hoiupaigas stressirohket ja kulukat aega. Identifitserimata loom on suur kuluallikas ka vallale.
 
Väliaktsioon toimub Saue vallas sellises mahus esimest korda. Kodu lähedal vaktsineerimine vôimaldab tulla kohale ka loomaga, kes näiteks autosõitu ei talu.
 
Oodatud on kôik terved loomad. Kindlasti tuleb arvestada, et vaktsineerimine toimub välitingimustes ja loom peab olema teistega sôbralikult järjekorras. Kaasas võiks olla ID-kaart, koertel suukorv (vajadusel saab seda ka laenata). Kassid on soovitatav paigutada transpordipuuri.
 
Marutaudi vastu vaktsineerimine on tasuta. Kompleksvaktsiini eest tasub loomaomanik ise: kassi eest 16 ja koera eest 20 eurot.
 
Kaasa tuleks võtta olemasolev vaktsineerimispass, vajadusel saab vormistada selle kohapeal.
 
Kiipimine on Saue valla elanikele tasuta. 
 
Vaktsineerimise aeg ja koht
  • 21.03 Turba raudteepeatuse parkla, kell 15-17.00
  • 22.03 Laitse seltsimaja parkla, Kaasiku küla, kell 12-14.00
  • 22.03 Ääsmäe, Meie kaupluse parkla, kell 14.30-16.00. 
  • 04.04 Riisipere lasteaia juures olev parkla (Metsa tn poolne), kell 15-17.00
  • 11.04 Saue linn, Tule 7 parkla, kell 15-18.00
  • 18.04 Laagri, Veskitammi 1a parkla, kell 15-18.00
 
Täpsem info
  • Keila Loomakliinik, tel 670 5243
  • Saue valla heakorraspetsialist, tel 515 6878.

HOOLI OMA LEMMIKUST!

Foto: Marju Norvik