Muudatused Saue valla perearstikeskuste töökorralduses 16. märtsist

Eriolukorra kehtestamine Eestis koroonaviiruse epideemia tõttu tõi endaga kaasa muudatused perearstikeskuste töökorralduses alates 16. märtsist.

LAAGRI PEREARSTIKESKUS

• Laagri Perearstikeskus jagab fuajee ajutiste vaheseintega pooleks, et tagada puhas pool lastele ja teistele edasilükkamist mitte kannatavatele haigetele.
  • Kõik registreeritud haiged helistatakse läbi. Kes ei vaja kiiret käsitlust, lükatakse vastuvõtt edasi.
  • Kõik palavikuhaiged kutsutakse vastuvõtule pärast kella ühte kellaajaliselt, et välistada ooteruumi kontakte. Hommikul ei lasta keskusse ühtegi ägeda haigusega inimest.
  • Eelnevalt registreerimiseta on patsientidel Laagri perearstikeskusesse sisenemine keelatud. Aja kokku leppimiseks helistage perearstikeskuse numbril 654 0230.
  • Et Eesti tervishoiusüsteem on epideemiaga toimetulekuks sotsiaalministri korraldusega üle viidud teisele valmisolekutasemele, lükkab Laagri Perearstikeskus edasi kõik kiiret sekkumist mittevajavad visiidid ja viib eriolukorrast tulenevalt miinimumini töö profülaktiliste haigetega.
  • Koroonakahtlusel analüüse perearstikeskuses ei võeta, kokkupuute kahtluse korral koroonahaigega keskusesse mitte tulla, vaid helistada. Perearstid ja –õed juhendavad teid telefoni teel edasise käitumise osas.
  • Tervete alla aasta vanade beebide profülaktilised vastuvõtud toimuvad tavapäraselt, aga suuremate laste ja täiskasvanute profülaktilised vastuvõtud ja analüüsid on lükatud edasi.
  • Hetkel on karantiinis kodus dr Smirnova, dr Kullama ning dr Keevallik.

SAUE PEREARSTIKESKUS

• Peatatud on plaanilised vastuvõtud ja ennetustegevus. Tervete imikute vastuvõtt jätkub, sellega seoses ei toimu kolmapäeviti vereandmist ega täiskasvanute vastuvõttu. Kolmapäev jääb ainult imikutele!
  • Perearstikeskusse vastuvõtule kutsutakse vaid inimesed, kelle puhul on kahtlus, et tal on meditsiinilist sekkumist vajav seisund.
  • Kella 10-12 ja 14-16 toimub ägedate haigete vastuvõtt kokkuleppel perearstiga või pereõega (ainult need haiged, kes ei ole riskipiirkonnast tulnud ja kellel pole olnud kokkupuudet koroonahaigega).
  • Töövõimetus- ja hoolduslehti saavad inimesed taotleda digitaalselt läbi patsiendiportaali.
  • Perearstikeskusesse palume inimestel pöörduda telefonidel 670 9646 või 670 9574 ja ainult tervisemuredega. Vajadusel helistab arst tagasi.
  • Perearstikeskusse tohib kohale tulla ainult eelneval kokkuleppel ja õigeks ajaks.
  • Jälgige kodulehte uue info suhtes.

RIISIPERE, TURBA JA HAIBA MEDICUM

Vastuvõtud on peatatud. Perearstid on patsientide jaoks olemas telefoni, e-posti ja FB kaudu.

Riisipere
Turba