« Tagasi

Paku välja Saue valla vapimärgi ja aasta teo kandidaate

Detsembrikuu viimase päevani saavad Saue valla elanikud teha ettepanekuid, mis võiks olla Saue valla 2021. aasta tegu ning kes on väärt Saue valla vapimärki.
 
Aasta tegu
Tunnustus „Saue valla aasta tegu" antakse Saue vallaga seotud isikule, ettevõttele või kollektiivile, kelle eestvedamisel on vallas toimunud ettevõtmine või sündmus, mis aasta jooksul on vallale ja elanikele olnud olulise tähtsusega ning mis on positiivselt mõjutanud valla arengut ja tuntust. 
 
Vabas vormis ettepaneku saab esitada 31. detsembriks 2021 aadressile info@sauevald.ee või toimetada paberil vallamajja Sauel või halduskeskusesse Laagris, Riisiperes ja Haibas.
 
Mis on aasta tegu, seda otsustab rahvas hääletades jaanuaris 2022.
 
 
Saue valla vapimärk
Saue valla vapimärk on Saue valla kõrgeim tunnustus, elutöö auhind.
 
Sellele tiitlile võib nomineerida lihtsaid inimesi, ettevõtete juhte ja ametiisikuid. Vapimärke antakse kord aastas veebruaris, kui vald tähistab pidulikult Eesti Vabariigi sünnipäeva. Aastas antakse välja vaid kuni kolm vapimärki ja saajad otsustab volikogu. Teod ja saavutused peavad olema nomineeritul silmapaistvad ja valla arengut soosivad.
 
Taotlus vapimärgi andmiseks tuleb esitada 31. detsembriks 2021 digiallkirjastatult aadressile info@sauevald.ee või toimetada paberil vallamajja Sauel või halduskeskusesse Laagris, Riisiperes ja Haibas.
 
 
Aasta teod ja vapimärgi saajad
Saue valla aasta tegu 2020
  • Ääsmäe külakeskuse maja ÄKKK valmimine
Saue valla aasta tegu 2019
  • Riisipere-Turba rongiliikluse taaskäivitamine
Saue valla aasta tegu 2018
  • Saue valla suur- ja vähekindlustatud perede 70 lapsele koolikoti ja spordijalatsite kinkimine ning 60 Saue valla lapsele jõulukingi tegemine hooldustöötajate ja MTÜ Proovime Vähemalt koostöös.
Saue valla aasta tegu 2017
  • MOMU mootorispordi muuseum Turbas
 
Saue valla vapimärgid
2019
  • Leelo Tungal, Ülle Rondo, Ilse Metsamaa
2020
  • Vahur Utno, Tõnu Sal-Saller, Timo Rein
2021
  • Eha Kirsipuu