« Tagasi

SA-l Läänemaa valmisid ajaloolised videoklipid Haapsalu raudteest

SA Läänemaa eestvedamisel pandi kokku videolugu Haapsalu raudteest. Lugu on sotsiaalmeedia-sõbralikus formaadis lühikeste klippidena. Loo algallikateks on Eesti filmi- ja dokumendiarhiivides ning internetis leiduvad ülesvõtted, kirjavahetus ja aruanded.
 
SA Läänemaa raudteeprogrammi direktori Rein Riisalu sõnul on Haapsalu rongiliikluse taastamise temaatika kütnud Eestis kirgi enam kui kakskümmend aastat. Selle kohta on sadu tunde filmimaterjali ja tuhandeid lehekülgi dokumente. Kogu selles infopaljususes läheb kaduma peamine – miks läänlased ja harjukad nii tulihingeliselt ja vankumatult raudtee nimel sõdivad?
 
Riisalu, kes ise ei ole Lääne- ega Harjumaalt pärit, leiab, et vastus on väga lihtne. See kõik on õigluse nimel. Haapsalu raudtee, loodetavasti happy endiga loost on õppida kõigil, kes tunnevad, et ebaõiglus võimutseb.
 
Videoklipid tegi Alice Järvet firmast MAST Productions OÜ. Järveti sõnul on videoloo žanr dokumentaalfilmi-laadne. See tähendab, et töötati läbi ajalukku talletunud ja paljuski paksu tolmukihiga kattunud jäljed Haapsalu raudteest. Ja nii-öelda taasleiutati jalgratas. Ühtegi uut intervjuud videoloo jaoks ei salvestatud. Peamine panus on olnud inforuumi korrastamine ja tuulutamine.

Videoklipid SA Läänemaa kodulehel

Klipid on piiranguteta järelvaadatavad ja jagatavad.
 
Videoklippide tootmist ja arhiivimaterjalide kasutustasude maksmist rahastati SA Läänemaa raudteeprogrammi Haapsalu linna suunatud vahenditest.