« Tagasi

Töökorraldus Saue valla hallatavates asutustes

Täna hommikuks oli vabariigi valitsus kuulutanud välja eriolukorra ja hommikul oli kõigil võimalik jälgida ka valitsuse pressikonverentsi. Siin leiate info, mis puudutab Saue valla hallatavaid asutusi, aga ka eraomandis olevaid kultuuri- ja spordivaldkonnas tegutsejaid Saue vallas.
 
  • Valitsuse sõnul jäävad raamatukogud avatuks piiratud ulatuses. Saue vallas tähendab see seda, et jõus on eileõhtune info – kõik raamatukogud on suletud alates esmaspäevast, 16. märtsist, kuni kuu lõpuni, st 31. märtsini. Kultuuriministeeriumi infokirjas seisab „Mõningad erandid puudutavad vaid raamatukogusid, kuid teavitame ka sellest nii pea, kui meil on infot". Jääme siis ootama. Aga 16.-31.03 on raamatukogud kindlasti kinni.

 

  • Valitsuse otsusega suletakse 1. maini külastajatele muuseumid, kinod, etendusasutused ning keelatud on kontserdid, etendused ja konverentsid. Seega ei toimu avalikke kontserte, kinoseansse, spordivõistlusi ega muid üritusi kuni 1. maini meie kultuuri- ja spordiasutustes, sh külamajades. 

 

  • Haridusministeeriumi kodulehelt: "Valitsuskabinet otsustas, et seoses COVID-19 haiguse levikuga sulgevad kõik Eesti haridusasutused, välja arvatud lasteaiad, uksed alates esmaspäevast, 16. märtsist, ning lähevad üle distantsõppele. Iga kahe nädala järel hinnatakse olukorda ja tehakse otsus distantsõppe perioodi pikendamise vajalikkuse kohta."

 

  • Seega on ka Saue valla koolid suletud alates 16. märtsist ja sama kehtib kõikide huvikoolide ja –ringide ning trennide kohta. Esialgne info on kahe nädala kohta ehk kuni 29. märtsini. 

 

  • Kõik valla spordiasutused on suletud 31. märtsini 2020. Sama soovitus kehtib ka Laagri Tennisekoolile. Mis edasi saab, selgub kahe nädala jooksul.

 

  • Osutamata teenuste eest ükski valla allasutus arveid ei esita. St ei esitata rendiarveid allüürnikele aja eest, kui majad on kinni, ega esitata ka huviringide osalustasu arveid aja eest, mil trenne ei toimu.

 

  • Saue Päevakeskus on suletud - üritusi ja ringe ei toimu -, kuid etteteatamisel on võimalik pesta pesu ja käia duši all. Koduhooldus ja sotsiaaltransport toimib edasi, tugisikud teevad tööd telefoni ja e-posti teel.

 

  • Haiba lastekodu ei võta vastu külastajaid.