Valitsus leevendas tänasest koroonapiiranguid

Valitsus kaotas 15. märtsist COVID-i tõendi kontrollimise nõude ja õhtuse kella 23 piirangu, kuna kümne päeva keskmine raskeloomulise COVID-19 tõttu haiglaravi vajavate uute patsientide arv vähenes alla 25.

Et koroonaviirus levib Eestis endiselt väga laialdaselt ja riskimaatriksi järgi oleme punasel tasemel, tuleb avalikus siseruumis jätkuvalt kanda kaitsemaski, järgida hajutatuse nõudeid, tagada desinfitseerimisvahendite olemasolu ja desinfitseerimisnõuete täitmine.

Hajutatuse nõudeid tuleb edasi järgida ka õues toimuvates korraldatud tegevustes.

Kellaaja piirangu kaotamisega suureneb oht, et noored nakatuvad rohkem ja mõne nädala möödudes jõuab nakatumise tõus nooremaealiste hulgast vanemaealisteni, kelle puhul on raskeloomulise COVID-iga haiglasse sattumise risk väga kõrge.

Seetõttu on väga oluline, et enne riskirühma inimestega kohtumist tehtaks antigeeni kiirtest ja kui pole täielikku veendumust oma nakkusohutuses, kantaks kaitsemaski. Eluliselt oluline on see kohtumisel inimestega, kes pole end COVID-19 vastu vaktsineerimisega kaitsnud.

Valitsuse liikmed jätkavad arutelu COVID-i teiste kontrollimeetmete üle veel sel nädalal.