« Tagasi

„Päike südames“ täitis Riisipere kultuurimaja saali pilgeni

Harjumaa 13. seeniortantsupidu „Päike südames" sai teoks Riisipere kultuurimajas 20. mail. Osales 16 tantsukollektiivi üle Harjumaa.

Seeniortantsupeo traditsioon sai alguse 2009. aastal. Pidu on toimunud eri paigus üle Harjumaa.

Seekordse peo korraldamise suurt tööd ja vaeva kandis oma õlul Saue sotsiaalkeskuse seeniortantsurühm Senjoriitad, kelle esimene seeniortantsu tund oli 9. veebruaril 2007. Kohal olid naised, sekka mõni mees. Mehed olid, naised jäid.

Täna on rühmas 12 tantsijat. Nende aastate jooksul on olnud rühmal mitmeid juhendajaid: Kulla Hein, Aime Kaasik, Eve Mall Saar. Praegu juhendab rühma Mare Rebane.

Ürituse kordaminekuks panid oma õla alla ka Saue kultuuri- ja huvikeskus, juhataja Andres Siitan, ja Saue sotsiaalkeskus, juhataja Raivo Piiritalo.

Osalejaid oli nii lähedalt kui kaugemalt kokku tulnud 182. Tantsupeolisi tervitas Saue vallavanem Andres Laisk ja pidu võiski alata.

Riisipere kultuurimaja saali kõik ruutmeetrid vallutas seeniortants ja ruum kippus väikseks jääma, aga see ei seganud tantsijaid.

Tantsupidu oli lustlik ja kaasahaarav, ühistantsud vaheldusid rühmade esitatavate meeleolukate soolotantsudega. Rühmad näitasid lisaks tantsusammudele ka uhkeid kostüüme.

Suur tänu osalejatele: Randvere päevakeskuse Kobarake, juhendaja Ivi Talimäe; Saku kultuurikeskuse Lender, juhendaja Killu Kaareste; Aruküla rahvamaja Pihlakobar ja Haabersti päevakeskuse Karikakar, juhendaja Evi TomIngas; Loo kultuurikeskuse Pihlakobar, juhendaja Kai Müürsepp; Vihasoo rahvamaja Tantsumemmed, juhendaja Elna Linkvist; Kuusalu Veljo Tormise seltsi rühm Tiiu, juhendaja Tiiu Aasa; Tabasalu päevakeskuse Tabasalu memmed, juhendaja  Ülle Urb; Ardu rahvamaja Üllatus, juhataja Marika Leppik; Kose päevakeskuse Madli, juhendaja Malle Lambasaar; Viimsi päevakeskuse Triinud, juhendaja Eve Jänes; Vasalemma seltsimaja Lepalind ja Turba kultuurimaja Haspel, juhendaja Mari Tomp; Kiisa kultuurikeskuse Kiisatar, juhendaja Irene Gurjev; Riisipere kultuurimaja Roosi ja Saue sotsiaalkeskuse Senjoriitad, juhendaja Mare Rebane.

Sügav kummardus kõigile tantsijatele, juhendajatele ja toetajatele. Veel üks kummardus teile, fotograaf Hille Vierland, helitehnik Anu Kaljumäe, tordimeister Triin Verner, Marika Buht, Riisipere kultuurimaja administraatorid Signe Saks ja Marion Guadalupe, Saue sotsiaalkeskuse perenaine Tiina Univer kaasaaitamise eest, Käthlin Popov kaunite kutsete, kavade ja tänukirjade kujunduse ning teostuse eest.

Sügav kummardus kõigile hea tantsu, meeldiva koosolemise ja võrratu tantsunaudingu eest. Kohtumiseni järgmisel aastal Viimsis, kus meie võõrustajateks on Viimsi päevakeskuse tantsurühm Triinud.

 

Mare Rebane

seeniortantsuansambli Senjoriitad juhendaja

Foto: Hille Vierland