Advendiaja lõpetab valgusetendus Saue mõisapargis

See on visuaalne lavastus, mis annab kustumatu võimaluse kogeda heli ja valgust ruumilisena enda ümber.
 
Sel aastal korraldas Saue Kultuuri- ja Huvikeskus Jõuluootuse ürituste sarja Saue linnas. Igal advendiaja nädalavahetusel on olnud mõni üritus ja sari lõpeb laupäeval, 18. detsembril, Saue mõisa pargis valgusetendusega „Õhtu ilu".
 
Valguslavastus sai loodud septembris toimunud Pärnu valgusfestivalile „ÖÖvalgel".
 
Pärnu valgusfestivali eestvedaja Argo Valdmaa on „Õhtu ilu" kohta öelnud: „Kogu lavastus on üles ehitatud laservalgusega loo jutustamisele. Sageli kasutatakse laservalgust elektroonilise muusika üritustel. Samas võimaldab see tehnoloogia luua müstilist atmosfääri ja jutustada lugusid märksa teistlaadi   sündmusele.
 
„Õhtu ilu" on valguslavastus, mis koos 80-liikmelise kooriga jutustab loo, mille saab kokku võtta ühe sõnaga - lõpmatus. Valgusetendus kestab ligikaudu 10 minutit. Esinevad Pärnu Sütevaka humanitaargümnaasiumi segakoor, kammerkoor Encore ja saksofonist Ivo Lille. Solistid on Kärt Johanson, Marta Pever ja Grete Ly Pindma."
 
Valgusetendus on tasuta ja seda saab kogeda Saue mõisa pargis 18. detsembri õhtul kolmel korral: kell 18, 19 ja 20. Foto: Eiliki Pukk
 
Kärt Joanna Stalde
Saue kultuuri- ja Huvikeskuse reklaami- ja kultuurijuht