Algas Laagri kooli Möldre maja laienduse ehitus

Vaade juurdeehituse peasissepääsule. Foto: OÜ Projektibüroo

 

Aprilli algul alustas ehitusettevõte Vanalinna Ehitus Alliku külas Veskirahva puiesteel Laagri kooli Möldre maja laienduse ehitust.

Ehituse ajaks kolisid Veskitammi lasteaia Möldre maja rühmad ajutiselt Kotka lasteaeda.

Hanke tulemusena kujunes Möldre koolimaja laienduse ehitusmaksumuseks 5, 6 miljonit eurot, millele lisandub käibemaks. Lepingu kohaselt saab hoone uus osa valmis 2024. aasta mai lõpuks. Laienduse projekti koostas OÜ Projektibüroo.

Möldre maja juurdeehitus on ligikaudu 4000 ruutmeetri suurune ja 3-korruseline. See kerkib senise laste mänguväljaku kohale, mis paigaldatakse ümber.

L-kujulise plaanilahendusega juurdeehitus paikneb olemasoleva hoone pikendusena paralleelselt Veskirahva teega ja jätab mulje, nagu oleks algusest peale olnud tegu tervikehitisega.

Tänane hoone ühendub juurdeehitusega teisel ja kolmandal korrusel. Laienduse peasissepääs tuleb olemasoleva ja juurdeehituse vahele. Teine korrus tekitab peasissepääsu kohale varjualuse, mille kaudu pääseb otse sisehoovi.

Juurdeehituse uksest sisenedes jõuab avarasse fuajeesse-garderoobi, mille kohal teisel korrusel on avatud planeeringuga söögiala ja läbi kahe korruse ulatuv astmeline auditoorium.

Esimesel korrusel on klassiruumid ja puhkeala, kolmandal keeleõppe ja erivajadustega laste klassid ning rõdu. Juurdeehituses on lift.

Ühest laienduse trepikojast pääseb Veskirahva puiesteele ja teisest sisehoovi.

Laienduse välisseinad on kolmes erinevas hallis toonis, aktsenti annab kollane.

Akendele tuleb dekoratiivne päikesevarjestus.

 

Vaade ümbertõstetud mänguväljakult.

 

Vaade auditooriumi plokile.

3D joonised: OÜ Projektibüroo

 

Sirje Piirsoo

sirje.piirsoo@sauevald.ee