« Tagasi

Alliku külas saab kasutada üle õhu internetti kiirusega kuni 500 Mbit/s

Telia klientidel on võimalik nüüd Saue vallas Alliku külas kasutama hakata üle 5G võrgu pakutavat koduinternetti kiirusega kuni 500 Mbit/s.
 
Telia omandas hiljuti 5G litsentsi 3,6 GHz sagedusalas ja tuli välja uute internetipakettidega kodukasutajatele, kus on pakutavad kiirused kordades kõrgemad kui näiteks senistes 4G pakettides.
 
Eraklientidele hakkab Telia üle 5G võrgu pakkuma koduinterneti pakette, kus alla- ja üleslaadimise kiirused ulatuvad vastavalt kuni 100/25 Mbit/s ja kuni 500/100 Mbit/s.
 
Telia erakliendiüksuse juhi Kristjan Viilmanni kinnitusel on Alliku küla üks esimesi piirkondi, kus Telia teeb üle õhu pakutava 5G koduinterneti klientidele kättesaadavaks.
 
„Soovime 5G toel pakkuda paremat kasutuskogemust esmajärjekorras just nendes piirkondades, kus meie tänane 4G võrk teenindab juba hulgaliselt kodusteenuste (üle õhu koduinternet ja TV-teenus) kliente. Uuem ja võimekam 5G tehnoloogia aitab muuta andmeside kvaliteedi paremaks ja stabiilsemaks ning võimaldab senisest ka märksa suuremaid kiirusi," ütles Viilmann.
 
Lisaks võimaldab 5G koduinterneti tulek parandada piirkonnas edaspidi ka 4G teenuse kvaliteeti, kuna 5G kasutajad vabastavad omakorda 4G ressurssi.
 
Küll peab arvestama sellega, et 5G koduinternet ei pruugi olla koheselt kasutatav kogu asumis. Seda, millise kiirusega Telia internetipakette saavad Alliku küla elanikud erinevatel aadressidel kasutada, on kõige lihtsam ja mugavam kontrollida Telia veebilehel www.telia.ee/era/koduinternet, kus tuleb pakettide ja kiiruste nägemiseks sisestada oma kodune aadress.
 
5G koduinterneti kasutamiseks on vajalik ka uue 5G ruuteri olemasolu. 5G ruuteri aitab klientidele paigaldada Telia, võimaldades seejuures ruuterit rentida. See tähendab, et kliendil pole vajadust sadu eurosid maksvat ruuterit välja osta.
 
Telia on tänaseks katnud 5G leviga kolmandiku Eesti elanikkonnast ning Telia võrgus kasutab 5G telefone juba enam kui 100 000 klienti. Lisaks jõuab Telia 5G koduinternet järk-järgult aina enamate Eesti piirkondadeni.
 
5G tugijaamade paigaldamine. Foto: Telia Eesti
 
Raigo Neudorf
Telia Eesti AS