GPS kunst ja liikumisrõõm Turba koolis

Kuna aprill on tervisekuu, kutsus Turba kooli hoolekogu kõiki lõbusalt looduses liikuma. Eesmärk oli teha kunsti GPS-rakenduse abil. 

GPS-kunst sarnaneb tavalise joonistamisega, kuid käe ja pliiatsi asemel on vahenditeks GPS (telefon) ja jalad (või muu liikumisvahend).

Sellest väljakutsest võtsid osa Turba kooli klassid ja lasteaiarühmad kollektiivselt. Kokku laekus 9 tööd, mille seas oli linde, üks armas orav, ära eksinud kaelkirjak, ninasarvik, lihavõttejänesed jne.

Lisaks liikumisele andis see võimaluse ka klassidel midagi koos teha. Osad klassid tegid ka väljasõite, näiteks sõideti rongiga Keilasse ning tehti seal oma eelnevalt planeeritud taies ära. Lasteaiarühmad kutsusid ka lapsevanemad appi, et teekonnad koos läbi käia.

Valminud kunstitööd koguti kokku ja pandi Turba kooli Facebooki lehel avalikule hääletusele. Enim hääli kogunud klass/lasteaiarühm võitis.

 

Turba kooli hoolekogu

 

Võitjaks osutus Sipsiku rühma töö nimega „Kaelkirjak Karla eksis Turbasse ära", see kogus ülekaalukalt 195 häält. Teine koht sai 99 häält ja kolmas koht 54 häält. Võitja rühm kaasas ka lapsevanemaid, kes aitasid neil seda teekonda läbi käia. Nende matkatee oli pikk ja üsna raske, palju pidi kõndima ka tihedas metsas.

 

Auhinna parima GPS-kunstiteosele pani välja LaitseRallyPark. 

 

Julgeme soovitada - kui lähed järjekordsele kõnni-, jooksu- või rattaringile, siis salvesta oma teekonda, tulemus võib olla täitsa huvitav.

 

Liigume ja naudime kevadet!