« Tagasi

Halloween tõi Ääsmäe noored peole

Üks aasta oodatumaid pidusid Ääsmäe noortekeskuses on halloween'i tähistamiseks peetav koosviibimine.
 
Juba septembris, kui oli noortekeskuse sünnipäev, uurisid lapsed noorsootöötajate käest, kas me halloween'i peo korraldame. Loomulikult oli vastus jaatav.
 
Peab ausalt ütlema, et sellele üritusele pole vaja suurt reklaami tehagi, sest noored jagavad omavahel infot. Nii oli ka sellel aastal juba mitu tundi enne peo algust trobikond noori ukse taga ootamas.
 
Tegelikult on eelnevad kaks aastat jätnud oma jälje ürituste külastatavusele. Seega planeerisime sel aastal pidu tagasihoidlikumana, kuid noored suudavad üllatada - neid tuli kohale ikka väga palju. 
 
Pidu toimus 31. oktoobril. Kaunistasime ruumid ja valmistasime ette erinevaid seltskonnamänge.
 
Kui algselt eeldasime, et üritusel osalevad pigem algklasside õpilased, siis meie üllatuseks tulid kohale ka 8. ja 9. klassi noored.
 
Nii palju noori, kui halloween'i peole kohale tuli, pole me ammu meie üritusi külastamas näinud ja tundub, et ka noored on üritustest puudust tundnud.
 
Nii me siis üheskoos mängisime, sõime kommi, imetlesime noorte imelisi kostüüme, millega oldi mõnel puhul eriti palju vaeva nähtud, tegime pilti ja veetsime koos toredalt aega. Kuigi halloween ei ole Eesti püha, on see noorte jaoks ikkagi väga oluline sündmus. Osa noortest käis juba peo ajal Ääsmäe külas „Kommi või pommi" jooksmas. Teised liitusid nendega pärast peo lõppu.
 
Rõõm oli näha, et ääsmäelased olid sellega arvestanud, sest nii mitmegi noore kommisaak oli korralik. Saaki käidi noortekeskuses teistelegi näitamas ja jagati infot, kus lapsi oodatakse ja kuhu veel pole mõtet minna, sest neid oodatakse tagasi siis, kui mardi- või kadripäev on kätte jõudnud. Foto: Ääsmäe noortekeskus
 
Imbi Tigasson