« Tagasi

Harju JK Laagri tegi ajalugu

Ütlus, et unistada tuleb suurelt, kehtib Harju JK Laagri puhul sada protsenti ja enamgi veel.
 
Kui tollal väga noored mehed aastal 2009 jalgpallikooli asutasid, on üsna kindel, et just sellise eesmärgi, kuhu nad täna oma noorte meeste ja poistega jõudnud on, nad endale ka püstitasid.
 
Kes aga oleks veel mõni aasta tagasi suutnud ennustada, et klubi tuleb Eestis aastal 2022 Esiliiga meistriks ja kindlustab endale pääsme Premium liigasse.
 
Klubi esindusmeeskonna tõus tippu on lähiminevikus olnud märkimisväärselt kiire ja jõuline. 
 
Alles neli hooaega tagasi mängis Harju JK Laagri esindusmeeskond III liiga Põhja tsoonis ja tuli seal võitjaks aastal 2019.
 
Hooajal 2020 saavutas meeskond tase kõrgemal, II liiga Lõuna tsoonis teise koha ja see tulemus viis nad Esiliiga B-sse. 
 
Aastal 2021 saavutas meeskond Esiliiga B-s samuti II koha, mis tagas neile koha 2022. aastaks Esiliigasse.
 
Ja nüüd ongi Harju JK Laagri Esiliiga võitja, mis tagab esindusmeeskonnale koha 2023. aasta hooajaks Premium liigasse!
 
Näib, et nipsad sõrmega ja kõik kulgeb, nagu oled unistanud ja kavandanud, et elu on nagu lill.
 
Kuid kõigi nende tulemuste taga on järjepidev ja mõtestatud töö väikesest jalgpallipoisist suureni, lapsevanemast treenerini, juhtkonnast toetajateni.
 
Eks seda, kui palju on higi ja pisaraid valatud, teavad asjaosalised ise, aga kui Harju JK Laagri mis iganes vanuseklassi võistkond väljakule läheb, näeb siirast indu võistelda ja võita, sära silmis ja tõelist meeskonnavaimu: üks kõigi ja kõik ühe eest.
 
Harju JK Laagri on endale tubli tööga pääsme Premium liigasse taganud. Ees seisab keerulisem litsentseerimisprotsess – avaldus tuleb esitada 15. detsembriks - ja Premium liigasse sobiva kodumänguväljaku leidmine.
 
Lootust on, et selleks võib saada Laagri staadion pärast teatud tingimuste täitmist, kuid sellest on vara rääkida. Arutelud Eesti jalgpalliliiduga on alanud.
 
Ja kui see nii on või ka pole, läheme omadele kaasa elama suurema hulgaga, kui me oleme seda varem teinud. Harju JK Laagri tegevjuht Kalmar Liiv ütleb, et nad ootavad kaasaelamist väga, sest see annab meeskonnale jõudu ja innustab.
 
Et Premium liigasse suundumisega võib klubi eelarve hooajal 2023 kasvada isegi kahekordseks, ootab Harju JK Laagri ka kõiki, kes soovivad õlga alla panna, et klubi järgmist hooaega toetada.
 
Ja me ju soovime taas saada samasugust või vägevamatki emotsiooni, mida pakkus Harju JK Laagri meile 7. novembril Laagri staadionil, kui ta kindlustas Esiliiga võidu seisuga 4:0 Pärnu JK üle.
 
Hoiame omasid!
 
Tiitlivõidud 2022
  • 29 .oktoobril alistas Harju JK Laagri 5:0 Viljandi Tuleviku ja tagas sellega pääsme Premium liigasse.
  • 7. novembril kindlustas Harju JK Laagri 4:0 võiduga Pärnu JK üle endale Esiliiga 2022 hooaja tiitli. „See oli fantastiline hooaeg, mis lõppes maksimumi peal. Tiitli võitmist tuli Laagri staadionile vaatama rekordarv fänne, 503!" juubeldas klubi FB lehel. Ja tõepoolest, seda kõike, mis staadionil koos fännidega üle ja läbi elati, on raske sõnadesse panna. Oleks pidanud ise kohal olema.
Harju JK Laagri juubeldab pärast Esiliga võitu. Foto: Jana Pipar
 
Treener Victor da Silva tuli meie jalgpallikooli Portugalist mõni aasta tagasi ja jäi.
 
Mängijad ja fännid. Meeskonnale on väga tähtis, et kogukond oleks nendega koos platsil kaheteistkümnenda mängijana. Fotod: Jana Pipar, Harju JK Laagri
 
Sirje Piirsoo