« Tagasi

Hea seenior – vali omale sobiv seltsiline

Neli vabatahtlikku seltsilist on heameelega valmis olemas olema valla kuldsemale generatsioonile – minna jalutama või muuseumisse, arutada maailma asju, koos süüa teha.

Vabatahtliku seltsilise projekt püüab kokku viia need end natuke üksildasena tundvad seeniorid ja inimesed, kes on valmis jagama nendega oma aega ja tähelepanu. Kui vabatahtlikud päästjad või abipolitseinikud on meie ühiskonnas juba teada-tuntud, siis vabatahtlik seltsiline võiks samamoodi tulla kõigi teadmisse kui vabatahtlik sotsiaalsüsteemi abiline.

Kui sina hea eakas, oled enamus aja üksi kodus, vaatad aina Ukraina uudiseid ja poeskäik ilma abiliseta on muutunud raskemaks või tahaksid kellegagi koos vanu fotoalbumeid vaadata, siis tutvu siin nende kenade inimestega, võibolla tahaksin ühe neist oma ellu lubada.

Kõik see on täitsa turvaline, asjaajamine käib läbi sellise ühingu, nagu Kodukant. Nemad koolitavad seltsilisi, kontrollivad, et tegemist on ikka kenade ja siiraste inimestega. Seenior ja seltsiline saavad korra kokku, vaatavad, kas on teineteisele sobivad ja alguse võib saada omamoodi sõbrasuhe ja hoolimine.

Kellega kontakteeruda

  • Vabatahtliku seltsilise projekti Harjumaa koordinaator on Karin Talalaev, telefon 529 9161, e‑post karin.talalaev@gmail.com.
  • Vabatahtliku seltsilise teenus on tasuta ja ei sõltu kuidagi ei abistatava ega tema laste sissetulekutest või muust seesugusest.
  • Vabatahtliku seltsilise projekti tellija on sotsiaalministeerium ja elluviija külaliikumine Kodukant. Projektis osalemiseks on Saue vallavalitsus sõlminud Kodukandiga koostöölepingu.