Head äriõnne uuele Prisma kauplusele Sauel

Kunagise Harju EPT kontorihoone asemele Saue linnas aadressil Tule põik 2 ehitab Saue EPT kaasaegse kaubanduskeskuse, mille ankurrentnik on Prisma Peremarket. Hoone sai nurgakivi 8. veebruaril ja juba 22. veebruaril on oodata sarikapidu. Uue kaupluse avamine jääb selle aasta viimasesse kvartalisse.
 
Harry Pajundi Saue EPT-st meenutas nurgakivi tseremooniale eelnenud avakõnes, et kui Harju EPT lõpetas 1994. aastal tegevuse, läks endine kontorihoone Riigi Kinnisvara AS-ile, mis andis selle Harjumaa Politseiprefektuuri käsutusse.
 
Politsei kolis vanast kontorihoonest välja ja see jäi tühjaks aastateks. Scoutspataljon käis vahepeal majas linnalahinguid harjutamas.
 
2016. aastal omandas Saue EPT hoone enampakkumisel ja lammutas selle 2019, tegi uue tootmis-laohoone projekti ja asus otsima võimalikke rentnikke.
 
2020. aasta teises pooles tuli pildile SOK - Suomen Osuuskauppojen Keskuskunta. Pikkade ja põhjalike läbirääkimiste tulemusena jõuti selleni, et tänavu sügisel avatakse Sauel uus Prisma.
 
Kaubanduskeskuses on pinda ligi 2700 m2, sellest võtab Prisma Peremarket enda alla ligi 1500m2. Kaupluse avamine on plaanitud tänavuse aasta viimasesse kvartalisse.
 
Tegemist on supermarketi-tüüpi kauplusega, mistõttu tööstuskauba pakkumine ei ole nii suur kui hüpermarketites, aga Prismale omaselt lai valik toidukaupa ja esmavajalikud kodukaubad saavad uues kaupluses olema.
 
Saue supermarketisse on planeeritud nn Food Marketi ala, kust saab osta värsket liha ja kala, samuti hakatakse pakkuma värskeid valmistooteid.
 
Uus kauplus loob kohalikele juurde ligi 25 uut töökohta. Aktiivne värbamine algab mõne kuu pärast, aga kõik, kes on uuest tööst Saue Prismas huvitatud, võivad muidugi juba kohe endast märku anda. 
 
Prisma puhul on tunnustust leidnud rahvusvahelisele firmale omane Skandinaavia töökultuur ja mitmed hüved, nagu sporditoetus, tervise-edenduse programm, head võimalused arenemiseks ja edasiliikumiseks ettevõttes sees, samuti paindlikud töötamise võimalused.
 
Värskete tööpakkumiste jaoks tasub jälgida Prisma karjäärilehte.
 
Nurgakivi tseremoonia avakõne peab Harry Pajundi Saue EPT-st. Ajakapslit valmistab ette Ivar Peedu, Saue EPT nõukogu esimees.
 
Ajakapslit valmistab ette Ivar Peedu, Saue EPT nõukogu esimees. Fotod: Sirje Piirsoo
 
Sirje Piirsoo