Muusikaga talvest kevadesse

Saue linna elanikud on aastaid saanud nautida kontsertidega täidetud pimedaid sügisõhtuid.

Sauelasteni on jõudnud Eesti parimad interpreedid, ansamblid, bändid ja koorid, kuid meie vallas on palju ilusaid kontserdipaiku veel ja sellest tekkis Saue Muusikakooli direktoril Kristiina Liivikul idee viia muusika teistessegi vallakeskustesse. Nii sündiski kontserdisari „Muusikaga talvest kevadesse".

Uus kontserdisari viib esinejad Saue kontserdisaalist Riisipere kultuurimajasse, Ääsmäe kultuurikeskusesse ja Philli Joe jazzklubisse Tallinnas. Kontserdisarja toetavad Kultuuriministeerium, Kultuurkapital ja kõike korraldab MTÜ Improviis.

Esimesed kontserdid olid juba 1. ja 5. veebruaril Sauel ja Riisiperes - „Värvilised maastikud" põimis omavahel üheks muusika ja luule.

Avakontsertidel kujundas muusikalise poole ülimalt põnev duo koosseisus Karl Tipp (saksofon) ja Lea Valiulina (klaver, Saue Muusikakooli õpetaja). Sõnalise poole eest kandis hoolt Eesti populaarseim ja huvitavaim poetess Doris Kareva.

Kontserdi kavas olid vaheldumisi muusikateosed ja luule, ettekandele tulid ka Doris Kareva isa Hillar Kareva saksofoniteosed.

10. veebruaril oli Ääsmäe kuultuurikeskuses kontsert „Klassikast jazzini", kus esinesid Mai Rosenroth-Unt (viiul), Tiit Joamets (vibrafon) ja Toivo Unt (bass, Saue Muusikakooli õpetaja).

Kuna Toivo Unt on alati huvitunud nii klassikalisest muusikast, olles kauane rahvusooperi Estonia orkestri kontrabassimängija ja pedagoog, kuid aktiivselt osalenud ka erinevates jazzansamblites, siis olidki kavas klassika- ja jazzmuusika töötlused.

Järgmistel kontsertidel astuvad lavale Susanna Aleksandra Veldi Quartet, Sofia Rubina (laul) ja Toivo Unt band, Inga Tislar (laul), Mairo Marjamaa (klaver, saksofon) ja Madis Katkosilt (trummid). Muusikat on igale maitsele, leidke oma kodukoha kontsert ja kohtumiseni.

Sandra Kalmann

Kontsert „Värvilised maastikud" põimis omavahel üheks muusika ja luule. Vasakult: Lea Valiulina, Karl Tipp ja Doris Kareva. Foto: Saue Muusikakool