Riisipere maja sünergia annab lasteaiale palju juurde

Riisipere lasteaed on uutes ruumides tegutsenud varsti juba aasta ja pidas 12. aprillil seal maha juba esimese meeleoluka sünnipäevapeo Nissi Trollide särtsaka kontserdi saatel. Aegade algusest arvates sai lasteaed aga 63-aastaseks.
 
Lasteaia direktor Katrin Õisma ütleb, et uus maja sai lasteaiaperele kohe omaseks. „See maja oma sünergiaga on meile nii palju juurde andnud," rõõmustab Katrin.
 
Maja pluss lasteaia jaoks on võimalus kasutada kultuurimaja suurt, 250-kohalist saali ja kammersaali enda saalile lisaks ning raamatukogu on kohe üle ukse.
 
Katrin ütleb, et vallaasutused Riisiperes teevad omavahel väga head koostööd ja kui mingi idee välja pakkuda, ei ütle keegi ei, vaid hakkavad kohe elluviimise nimel tegutsema. Nii näiteks korraldasid lasteaed, noortekeskus, kultuurikeskus ja kool talvel ühiselt jõululaata, tulekul on jüripäevalaat.
 
Raamatukoguga aga arutab lasteaed, milliseid raamatuid on mõistlik soetada raamatukogule või milliseid lasteaiale. „See annab võimaluse meie kõigi ühist raha paremini kasutada," leiab direktor.
 
Lasteaialapsed käivad oma rühmaõpetajatega aktiivselt raamatukogus raamatuid vaatamas ja osalevad erinevates toredates raamatukoguprojektides.
 
Riisipere lasteaias on neli rühma: Pähklid, Pihlakad, Tõrud ja Kastanid. Neis sagib päevasel ajal kokku 82 last. Kuid mitte ainult.
 
Lasteaia ruumides käivad koos vanemad, kes vajavad tuge ja soovivad õppida, kuidas laste kasvatamisega paremini toime tulla. Vanemlusprogramm „Imelised aastad" kestab 16 nädalat.
 
Siin annavad tunde Nissi Trollid ja tegutseb beebikool.
 
Seda kõike ja enda üritusi sai lasteaed korraldada ka koroonapiirangute ajal, sest uued ruumid on piisavalt suured, et neis hajutatult paikneda.
 
Olid teatrid, palju sportlikke ettevõtmisi, nagu suusa- ja jooksumaraton. Tulemas on kliimajooks. Kord kuus käivad lapsed matkamas.
 
Ruumid on lasteaial küll uued, kuid kõik toredad traditsioonid jäid. Ühena toob Katrin välja Vakre külastuse, kus Taavi Ehrpais räägib puudest ja lindudest ja loomadest ja jälgedest, kus saab lõkke kohal viinereid küpsetada ja metsloomadele süüa viia.
 
Orkestri Nissi Trollid kontsert
Nissi Trollide kontsert oli üles ehitaud sünnipäevale kohaselt lustakana. Peole tulid palju õnne soovima erinevad loomad: lõvid, jõehobu, kängurud, angerjad, elevandid, lõgismaod, pantrid, pingviinid, must mamba ja tiiger.
 
Leader meetmest toetust saanud projekt, millega Nissi Trollid lasteaedades esineb, kannab nime „Puhume purjedesse". Selle eesmärk on läbi lastele sobivate palade tutvustada puhkpillimuusikat ja erinevaid pille.
 
Kui Riisiperes kõlasid lõbusad loomalood, siis teine kava viib kuulajad tagasi „Entel-tenteli" aegadesse ja tekitab äratundmisrõõmu vanemateski.
 
Sünnipäevapidu Nissi Trollide särtsaka kontserdi saatel.
 
Peojuht leopard omas elemendis.
 
Tordi asemel olid hoopis värsked ja imemaitsvad kaneelirullid.
 
Kevadiste nartsisside ümbrispotid – nagu rusikas silmaauku. Fotod: Sirje Piirsoo
 
Sirje Piirsoo
sirje.piirsoo@sauevald.ee