Saue vallas avab uksed ülikool

Üsna julge pealkiri, eks? Kuid kõik on õige. 2022. aasta septembris on Tartu ülikooli väärikate ülikooli avaaktus ning seejärel iga kuu teisel teisipäeval ka koolipäev.

Koolipinki ootame õppureid vanuses 50+ ja kõik need, kes end kooliaasta alguses ülikoolis õppijana kirja on pannud ning osalenud vähemalt 75% loengutes, saavad 2023. aasta kevadel Tartu ülikooli täiendõppe tõendi.

Seda, et õppimine on kasulik igas eas, teame ju kõik. Mõnes mõttes on täiskasvanuiga isegi kõige magusam õppimise aeg, sest siis õpitakse teadlikumalt. On jõutud arusaamiseni, et õppimine loob võimaluse elada oma elu kvaliteetsemalt.

Saue väärikate ülikooli loengud hakkavad toimuma iga kuu teisel teisipäeval kell 11-13. Septembrikuus on avaaktus ja esimene loeng oktoobris. Loengud on kordamööda valla erinevates kultuuri- ja seltsimajades. Nii on üksiti võimalik näha erinevaid maju ja kuulda, kuidas seal kultuuri- ja seltsielu edeneb. Et kõigil soovijatel oleks võimalik loengutes osaleda, paneme käima väärikate ülikooli koolibussi. Marsruudid ja väljumisajad saavad selgeks peale seda, kui ülikooli loengutesse registreerimine on lõppenud. Ei ole ju mõtet näiteks Turbast läbi sõita, kui sealt kedagi loengusse tulemas ei ole.

Täpne sügisene loengukava ilmub augustikuises vallalehes. Praegu saan öelda vaid niipalju, et sügissemestri läbirääkimised on käimas Ene Ergma, Tõnu Lehtsaare ja Aleksei Turovskiga. Kui on ettepanekuid, keda väga-väga tahaks loengusarjas kuulata, andke palun julgelt teada. Võimalust mööda arvestame osalejate soovidega, samas järgides, et vähemalt 50% õppejõududest oleks need, kes oma igapäevatöös seotud Tartu ülikooliga, sest nii on kokku lepitud, et kooliaasta lõppedes oleks põhjust just Tartu ülikooli täiendõppe tõendid välja kirjutada.

Selleks, et sügisel ülikooliteed alustada, tuleb kõik osalejad registreerida ÕIS-is ehk Tartu ülikooli õppeinfosüsteemis. Kõik käib täpselt samamoodi nagu päris tudengite puhulgi. Väärikate ülikooli registreerimine on juba avatud ja registreeruda saab septembri keskpaigani. Igale loengule võib tulla kohale ka niisama huviline, kuid selleks, et õppeaasta lõpus saada Tartu ülikooli tunnistus, tuleb ennast enne loengute algust kirja panna. Loengupäevad ei ole pikad – loeng kestab kaks akadeemilist ehk poolteist astronoomilist tundi, sinna juurde tuleks arvestada umbes pool tundi kohaliku kultuuri- või seltsimajaga tutvumiseks ja kohvipausiks.

Väärikate ülikool on osalejatele tasuta, samuti on tasuta ülikooli „koolibuss".

Kaija Velmet, kultuuritööjuht

Lisainfo ja registreerimine

Kaija Velmet

Telefon 5563 4407

saue@sauekultuur.ee

 

Foto: Piret Aus

Viljandi Väärikate ülikooli seltskond suvepuhkuse eel