Kõrgtasemega klassikalise muusika festival vallas – Nissi kirikumuusika festival

Nissi kirikumuusika festival tuleb põnevate kontsertidega taas rikastama Saue valla suvist kultuurielu.
 
Kui eelmisel aastal tähistasime festivaliga Nissi Maarja koguduse 800. aastapäeva, siis sellel aastal oleme pööranud pilgu hoopis eesti juhtivate interpreetide poole.
 
Oleme koostanud mitmekesise festivalikava, et oleks muusikat erinevate eelistusega kuulajatele.
 
Kavas on nii sügavat vaimuliku vokaalmuusikat kui imekaunist klassikalist instrumentaalmuusikat.
 
Meie avakontserdil kõlas vaimulik vokaalmuusika ansambli Heinavanker esituses. Dirigent Margo Kõlar oli kutsunud kontserdi külalisesinejaks maailma ühe tuntuima harfivirtuoosi, Andrew-Lawrence Kingi Inglismaalt. See andis esmakordselt meie festivalile rahvusvahelise mõõtme.
 
Traditsiooniks on saanud, et igal aastal kaasame festivalile ka oma kogukonnas elavaid kutselisi muusikuid ja kollektiive.
 
Suurima kontserdi oma jazzorkestri ja külalistega annab väärikas orkestrijuhi Tõnu-Sal-Saller.
 
Erilisel kohal on meil sellel aastal organist Ulla Kriguli orelikontsert, millega tähistame eesti esimese naiskirikuõpetaja Laine Villenthali 100. sünniaastapäeva.
 
Imekauni harfi, klavessiini ja kandlemuusika kontserdi toob meile rahvusvaheliselt tuntud eesti ansambel Una Corda koosseisus Liis Jürgens, Kristi Mühling ja Ene Nael.
 
Korralduslikult oleme püstitanud endale eesmärgi tuua Nissi Maarja kiriku võlvide alla kõlama kontsertklaveri. Sellel esineb Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia üks juhtuvaid õppejõude Sten Lassmann, kes on oma kava lavapartneriks valinud imekauni, omapärase häälega soprani Arete Kerge.
 
Festivali kulminatsiooniks saab olema õhtu Marianne Leiburi Trioga, kes toob kuulajateni värvika kava oma autoriloomingust, aga ka klassikalisest jazzmuusikast. Eesti ühest silmapaistvamast muusikute dünastiast pärit laulja, viiuldaja ning laulukirjutaja Marianne Leibur on pärjatud jazzitalendi auhinnaga ja tema tähelend on viimastel aastatel olnud tähelepanuväärne. Kindlasti saavad kõlama lood ka tema muusikaauhinnaga pärjatud debüütalbumilt. Lavapartneriteks on tal kaks üliandekat noort muusikut: bassikitarrist Janno Trump ja jazzpianisti Joel-Rasmus Remmel.
 
Festivali lõppkontserdile ootame musitseerima eesti ühte edukaimat keelpillikvartetti FourEst kooseisus Egert Leinsaar, Linda-Anette Verte, Sandra Klimaité ja Theodor Sink. Usume, et see intiimne kontsert jõuab ka Saue valla publiku südamesse.
 
Tule kuulama kaunist klassikalist muusikat Nissi Maarja kirikusse.
 
Elmo Tiisvald
festivali programmijuht