Mina, sina, meie - maailm minu sees ja ümber

Just selline oli Nõlvaku Lasteaia lõppeva õppeaasta teema. Läbi sai jälle üks tempokas aeg, mis pakkus meile palju liikumisrõõmu ja elevaid emotsioone.
 
Nõlvaku väikestele ja suurtele on hingelähedane ning oluline liikumine ja tervis. Tervis pole mitte ainult sport ja füüsiline aktiivsus, vaid ka emotsionaalne ja vaimne tasakaal, heaolu ning puhkus, mis aitab meil taastada energiavarusid. Füüsiline aktiivsus soodustab laste emotsionaalset arengut, vabastab kuhjunud emotsioone, vähendab stressi ja lapsed muutuvad seeläbi rahulikumaks.
 
Liikuda ja sportida on väga hea koos lähedaste ja sõpradega. Sügisesel QR-koodi matkal peredele olidki laste lemmikud liikumisülesanded, mida oli lõbus issiga koos lahendada. Erinevad harjutused tuli lasteaia lähiümbrusest kaardi järgi üles leida ja QR-koodi lugejaga avada.
 
Nõlvaku Lasteaed turgutab ja hoiab tervist igal aastaajal läbi erinevate ühissündmuste
Talispordinädal said lapsed ja õpetajad suusatada, kelgutada, lumest ehitada, talvises metsas matkata ja niisama sõpradega lumes möllata.
 
Üks tähtis sündmus talvel oli EV 104. sünnipäeva tähistamine õues paraadi ja koolieelikute rühmast laste enda valitud presidendi pöördumisega lasteaiapere poole.
 
Talvest sai märkamatult kevad. Käisime metsas matkates linnulaulu ja ojavulinat otsimas ning leidmas. Südamenädalal tegime vaimse tervise turgutamiseks hommikuti keha- ja meeleharjutusi, valmistasime tervislikke smuutisid ja puuviljasnäkke, matkasime ja mediteerisime looduses ning lahendasime erinevaid, südameid kiiremini tuksuma panevaid ülesandeid õuekeskustes.
 
Naermine vähendab stressihormooni, tugevdab immuunsüsteemi ja paneb end hästi tundma. Seetõttu valmistasid lapsed üheskoos sõbralikult rolle jagades teatrifestivalile ette erinevaid humoorikaid etteasteid ja sketše. Eriti populaarseks osutusid vanad head Juku anekdoodid.
Aktiivset liikumisrõõmu ja koosolemist nautisid lapsed ka sõbrapäevadiskol, rahvusvahelisel tantsupäeval ja Saue valla lasteaedade tantsupeol.
 
Laste suured lemmikud on igakevadised rattapäevad, et nautida sõpradega ratastel sõitmist ja korrata üle liiklusohutusreeglid.
 
Ümbritsev looduskeskkond ja aktiivne õuesõpe pakub lastele suurt põnevust ja huvi. Õuesõppenädalal saidki lapsed isemeisterdatud tuulevurriga tuuletugevust ja -suunda mõõta, luua seost tajutava lõhna ja vastava maitsetaime vahel, olla loodusuurijad, moodustada looduslikest vahenditest kujundeid ja tantsida.
 
Maikuus osalesid Allikalapsed koolieelikute spordivõistlustel Harku vallas ja Laagris. Harku valla lasteaedade sõpruskohtumisel võeti omavahel mõõtu teatevõistlustes. Köieveos olid meie poistest vägilased igati tegijad ja saavutasid tubli teise koha.
 
Laagri lasteaedade karikas on võistlus koolieelikutele kergejõustikus. Alad olid pallivise, kaugushüpe, 60 meetri ja pendelteatejooks.
 
Allikalaste rühm võistles suure innuga ja tõi võidukarika meie lasteaeda. Auhinnaks oli tore päev Laitse RallyPargis. Aitäh spordivõistluse suursponsoritele: Laitse RallyPark, Kadarbiku talu ja Sulemees.
 
Soovime kõikidele toredat suve. Oleme palju õues, liigume looduses, sööme maasikaid ja naudime suverõõme!
 
Nõlvaku lasteaia Allikalaste rühm tõi Laagri lasteaedade koolieelikute võistluselt koju võidukarika. Foto: Karolin Kabanen
 
õpetajad Meelis Mäekalle ja Eliko Tippi
Nõlvaku Lasteaia tervisemeeskond