Saue kodutütred tulid Ernakese võistlusel neljandale kohale

Vabariiklik, tänavu juubelivõistlus „Ernake" toimus juunis Pärnumaal Tihemetsa ja Uulu vahelisel alal. Võistlustulle astus 15 kodutütarde võistkonda, nende seas külalised Lätist ja Leedust.
 
Võistlusmatka eesmärk oli kontrollida võistkondade võimet täita kodutütarde järgukatsetel põhinevaid etteantud ülesandeid ja testida füüsilist vastupidavust, olles rajal 38 järjestikust tundi, ning arendada noorte meeskonnatöö oskusi. Võistlusele pääses iga ringkonna parim võistkond.
 
Sel aastal esindasid Harju ringkonda Saue rühma tüdrukud Kadri-Liis Salupõld (kapten), Liina Jaanus ja Anu-Li Aruvald ning Merilis Moppel Kallavere rühmast. Esindaja oli artikli autor Gea Liblik.
 
Võistlus oli põnev ja teistsugune, sest esmakordselt olid tegevustesse kaasatud ka esindajad. Nii et ka nemad pidid oskama orienteeruda koordinaatide järgi ja üles leidma kuus punkti, kus nende tüdrukud juba ootasid.
 
Koos tuli otsida mahajäetud majast järgmise punkti peidetud koordinaadid, läbida hoonet, gaasimaskid peas, ja otsida raja kaarti. Tüdrukud seiklesid läbi maja, otsides juhendajat, kelle oli vastane kinni võtnud ja luku taha pannud. Ja kõike seda muidugi aja peale.
 
Oli veel põnev Päästeameti punkt, kus tuli käivitada generaator, ühendada pikendusjuhe, panna tööle laualamp ja raadio Vikerraadio kanalil. Saada tööle gaasiga matkapliit ja küpsetada pannkook.
 
Tuli ka päästa inimene järvest kõige ohutumal viisil - Harju esindaja tassis välja 100-kilose nuku -, visata päästeliini ja panna kokku väikelaeva ohutuspakett.
 
Et Harju ringkonna esindaja voltis paberist reaktiivlennuki, startisid tüdrukud teise võistkonnana. Vastutegevus olla kiusanud, aga meie tüdrukud neid ei kohanud.
Samal ajal, kui nemad läbisid punkte, pidid esindajad omavahel võistlema - lahendasid tähelepanu- ja loovülesandeid.
 
Pärast suurt pingutust, kümneid ville, magamatust ja pea 100 kilomeetrit said tüdrukud premeeritud väikese motivatsioonipakikesega hommikul kell 03.40. Nimelt juustuburgeritega, et olla valmis viimaseks pingutuseks. Nad lõpetasid raja pühapäeva hommikul kell kaheksa.
 
Saame olla uhked, et nii raskelt rajalt ja tugevast konkurentsist tõime ära neljanda koha!
 
Natuke jäi puudu kolmandast kohast, aga kahjuks ei olnud õnn sel korral meiega.
 
Kahel tüdrukul jäi see viimaseks võistluseks vabariiklikul tasemel, sest järgmisel aastal saavad nad juba 19-aastaseks. Aeg läheb kiiresti ja nende rühmajuhina olen ääretult õnnelik, et olen saanud neid õpetada, juhendada, eesmärke seada ja ka nendeni jõuda.
 
Ernakese tulemused
Esindajate võistlus
 1. Tallinn
 2. Lääne
 3. Harju
Võistkonnad
 1. Lääne
 2. Tallinn
 3. Võrumaa
 4. Harju
 5. Jõgeva
 6. Põlva
 7. Sakala
 8. Läti
 9. Viru
 10. Leedu
 11. Järva
 12. Tartu
 13. Valgamaa
 14. Alutaguse
 15. Alutaguse (Narva)
Hetk enne starti. Vasakult: Anu-Li Aruvald, Kadri-Liis Salupõld, Merilis Moppel ja Liina Jaanus. Foto: Gea Liblik
 
Tunnustused
29. mail toimus Noorte Kotkaste 92. aastapäevale pühendatud pidulik vastuvõtt.
Rühmapealik Gea Liblikule annetati Noorte Kotkaste Teenetemärk nr 252.
Rühmapealiku abile Eveli Reale anti pühendunud töö eest Noorte Kotkaste peavanema Silver Tamme tänukiri.
12. juunil toimus Kodutütarde 90. aastapäevale pühendatud pidulik tunnustamistseremoonia.
Rühmavanem Gea Liblikule annetati Kodutütarde teeneterist.
Rühmavanema abile Eveli Reale anti aktiivse panustamise eest Kodutütarde peavanema Ave Proosi tänukiri.
 
Noorte Kotkaste 92. aastapäevale pühendatud pidulik vastuvõtt. Vasakult: Noorte Kotkaste peavanem Silver Tamm, Eveli Rea, Gea Liblik ja Kaitseliidu ülem, brigaadikindral Riho Ühtegi. Foto: Silver Raidla
 
Gea Liblik